1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ktü Farabi Hastanesi'nde İşten Çıkarılan İşçiler İçin Eylemler Sürüyor

Ktü Farabi Hastanesi'nde İşten Çıkarılan İşçiler İçin Eylemler Sürüyor

Ktü Farabi Hastanesinde İşten Çıkarılan İşçiler İçin Eylemler Sürüyor
A+A-

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde işten çıkartılan 68 işçi için protestolar devam ediyor. Acil Servis önünde toplanarak KTÜ yönetimi protesto eden işçiler ve Se

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde işten çıkartılan 68 işçi için protestolar devam ediyor.
Acil Servis önünde toplanarak KTÜ yönetimi protesto eden işçiler ve Ses Trabzon Şubesi üyeleri 'Siz tokken biz açız işimizi geri istiyoruz' yazılı pankartlarla birlikte basın açıklaması yaptılar.
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Trabzon Şube Başkanı Ümit Pamuk, "KTÜ' deki direnişimize yeni bir halka daha ekledik ve bu gün itibariyle rektörlüğü yapmış olduğu hukuksuzluk konusunda uyarmak adına mail ve faks yağmuruna tutuyoruz" dedi.
81 ilin tüm KESK şubelerinden mailler ve fakslar gönderilmeye başlandığını belirten Pamuk, "Rektöre vicdanı olması gerektiğini hatırlatmak görevi elbette bizim değildir, ancak hukuki olarak yaptığı yanlışı hatırlatıp temsil ettiği kurumun daha büyük bedelle ödemesi engellemeye çalışıyoruz. Bir an önce bu hukuki, yasal ve insani olmayan uygulamaya son vermeniz, gerek sendika, gerekse işten çıkartılan işçilerin temsilcileriyle görüşerek sorunun çözümüne yönelik adım atmanız, aksi taktirde yasalara karşı suç teşkil eden fiil nedeniyle suç duyurusundan, hakkınızda dava açılmasına kadar; işe geri dönme, yasal hakların geri alınması ve Taşeron çalışanların asıl işçi durumuna getirilmesi, kadrolu-güvenceli çalışma için mücadelemizin süreceğini bildirir, gereğini yerine getirmenizi dileriz" diye konuştu.
(OK-ÖS-Y)

11.01.2013 13:56:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT