1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ktü Farabi Hastanesi Önünde Gerginlik

Ktü Farabi Hastanesi Önünde Gerginlik

Ktü Farabi Hastanesi Önünde Gerginlik
A+A-

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde 1 Ocak itibariyle işten çıkartılan işçilere destek amacıyla bugün hastane acil sevris önünde düzenlenen protesto gösterisinde ola

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde 1 Ocak itibariyle işten çıkartılan işçilere destek amacıyla bugün hastane acil sevris önünde düzenlenen protesto gösterisinde olaylar çıktı.
KTÜ Tıp Fakültesi Acil Servis önünde SES ve KESK üyeleri ile işten çıkartılan bir grup taşeron işçi, KTÜ Yönetimi'ni protesto etmek için toplandı. Daha önce protestocular tarafından kurulan çadırın kaldırılması için KTÜ Özel Güvenlik ekipleri uyarılarda bulunurken, işçileri uyarılara tepkiyle karşılık verdi. Bunun üzerine taşeron işçiler ile güvenlik ekipleri arasındaki gerginlik yaşandı. Gerginlik daha sonra iki grup arasında kavgaya dönüşürken, kavga Acil Servis önüne kadar devam etti. Acil Servis önünde kurulan büyük şemsiye Acil Servis içerisine alındı. Bu esnada olay yerinde bulunan polis ekiplernin olaya müdahale etmedikleri gözlendi.
(OK-ÖS-Y)

18.02.2013 15:55:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT