1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kto Karatay Üniversitesi'nde İş Garantili "dış Ticaret" Kursu

Kto Karatay Üniversitesi'nde İş Garantili "dış Ticaret" Kursu

Kto Karatay Üniversitesinde İş Garantili dış Ticaret Kursu
A+A-

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, ithalat ve ihracat işiyle uğraşmak isteyenler için iş garantili "Dış Ticaret" kursu açıyor. KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakül

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, ithalat ve ihracat işiyle uğraşmak isteyenler için iş garantili "Dış Ticaret" kursu açıyor.
KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölüm Başkanı Doç. Dr. Murat Canıtez, kursun temel özelliğinin ihracatı ve ithalatı öğretme aynı zamanda isteyene staj garantili olması bakımından da Türkiye'de ilk olma özelliği taşıdığını belirtti. Doç. Dr. Canıtez, "KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama, Araştırma Merkezi (KARSEM) ilk kurulduğu günden beri organize ettiği ihracat ithalat uygulama personeli kurs programı yeni dönem kayıtlarına başladı. Yeni dönem kayıtlarımız 18 Ocak'ta bitiyor. Kurs 19 Ocak'ta başlıyor. Hem ihracatı ve ithalatı öğrenme garantisi veriyoruz, hem memnuniyet garantisi veriyoruz. Hem de isteyen kursiyerlere staj taahhüdünde buluyoruz. Kursumuz Cumartesi ve Pazar günleri olup 6 hafta sürecek. Tamamen reel sektörün ihtiyacına binayen düzenlenmiş bir kurs. Toplam 60 saat. Kursun sonunda bir sınav yapıyoruz. Sınavda başarılı olanlara üniversitemizden onaylı uzmanlık sertifikası başarılı olamayan kursiyerlere de katılım sertifikası veriyoruz. Özellikle reel sektörün ihtiyacına binayen organize edilmiş olduğu için yabancı dil bilgisi olan ve üniversitelerin her hangi bir programından mezun arkadaşlarımıza şiddetle tavsiye ediyorum. Gelsinler çünkü şu anda benim elimde 11 tane firma var. Bu kursu almış dış ticaret personeli istihdam etmeyi arzuluyorlar. Özellikle iş arayan gençlerimizi bu kurslarımıza bekliyoruz" diye konuştu.
(SA-AH-Y)

03.01.2013 13:33:21 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT