1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kto Başkan Adayı Mehmet Delikan

Kto Başkan Adayı Mehmet Delikan

Kto Başkan Adayı Mehmet Delikan
A+A-

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Adayı Nuh Mehmet Delikan "Odalarda zorunlu üyelik ve zorunlu aidat kaldırılmalı" dedi. Delikan, odalara zorunlu üyeliğin çok geçmişlerde kaldığını, günüm

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Adayı Nuh Mehmet Delikan "Odalarda zorunlu üyelik ve zorunlu aidat kaldırılmalı" dedi.
Delikan, odalara zorunlu üyeliğin çok geçmişlerde kaldığını, günümüzde gönüllü üyeliğin öne çıktığını söyledi. Odalardaki zorunlu üyeliği, mesleklerin önündeki en büyük engel olarak gördüklerini belirten Nuh Mehmet Delikan, üyelik gönüllü olduğunda aidatların da gönüllü olacağını, üye istemezse aidat vermeyeceğini ve böylelikle koltuk kavgasının sona ereceğini söyledi. Kayseri Ticaret Odası Başkan Adayı Nuh Mehmet Delikan "göreve gelirsem, bu konunun takipçisi olacağım, Odalara gönüllülük esasının getirilmesinin zamanı gelmiştir" dedi.
Kendisinin yıllardır Petrolcüler Derneğinin başkanlığını yaptığını, zorunlu üyelik olmadığından dernekte çekişmenin de bulunmadığını ve bu durumun örnek olarak alınması gerektiğini, gönüllü üyelik tekliflerinin Hükümet tarafından da takdir edilmesini beklediklerini söyledi.
(AÖ-Y)

21.01.2013 09:33:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT