1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kros Şampiyonları Ödüllendirildi

Kros Şampiyonları Ödüllendirildi

Kros Şampiyonları Ödüllendirildi
A+A-

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Kros Yarışmaları sona erdi. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte organize edil

Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Kros Yarışmaları sona erdi.
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte organize edilen 2012-2013 eğitim-öğretim yılı Kros İl Birinciliği Yarışmaları, TOKİ mevkiinde bulunan koşu pistinde sona erdi. TOKİ mevkiinde bulunan koşu pistinde yapılan yarışmada; Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler ve Genç Kızlar, Genç Erkekler olmak üzere iki kategoride yarışan öğrenciler, derece yapabilmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Merkez ve ilçelerdeki 40 takımdan toplam olmak üzere 165 sporcu katılırken, yarışma sonunda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahri Altun, yarışmada çok yetenekli öğrencilerin bulunduğunu, her geçen yıl sporda kalitenin biraz daha arttığını söyledi.
Düzenlenen yarışmalar sonunda; Yıldız Kızlar ferdi sıralamasında; birinci Pınar Karahan, ikinci Esin Karadağ, üçüncü ise Kader Dost oldu.
Yıldız Erkekler ferdi sıralamasında; birinci Esat Yetim, ikinci Deniz Solmaz üçüncü Erhan Beka oldu.
Genç Kızlar ferdi sıralamasında; birinci Aslı Adalı, ikinci Derya Kent, üçüncü Ebru Beyazyıldız oldu.
Genç Erkekler ferdi sıralamasında; birinci Halil Çetin, ikinci Ali Cem Beke, üçüncü ise Gökhan Avcı oldu.
Büyük çekişmeye sahne olan kros koşuları sonunda dereceye giren öğrencilere ve okullara kupa ve madalyaları, Milli Eğitim Müdür Yardımcı Bahri Altun, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Ömer Faruk Dursun, okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenleri tarafından verildi.
(CK-SO-Y)

15.01.2013 16:43:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT