1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kritik Tasarı Kabul Edildi

Kritik Tasarı Kabul Edildi

Kritik Tasarı Kabul Edildi
A+A-

Güvenlik güçlerinin yargılanmasını güçleştiren ve kamuoyunda tartışma yaratan yasa tasarısı Meclis Komisyonunda kabul edildi. HDP, askere “dokunulmazlık zırhı” getirecek olan kanun teklifi görüşmelerini terk etti.

Güvenlik güçlerinin yargılanmasını güçleştiren ve kamuoyunda tartışma yaratan yasa tasarısı Meclis Komisyonunda kabul edildi.

Tasarıya AK Parti ve MHP’nin yanı sıra CHP de destek verdi.

Resmi görüşmeler bugün başlamadan önce dün askeri bir yetkilinin katılımıyla gerçekleşen ve brifing yapılan toplantı sonrası bugünkü görüşmelerde üç parti teklif üzerine uzlaşırken, HDP tasarıya muhalefet etti.

AK Parti, MHP ve CHP’nin uzlaştığı askere “dokunulmazlık zırhı” getiren kanun teklifinin görüşüldüğü komisyon görüşmesinden HDP çekilme kararı aldı ve HDP’li üyeler görüşmelerin yapıldığı salondan ayrıldı.

HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş, “her üç partinin askeri vesayet konusunda uzlaştığını, hükümetin de askeri vesayete teslim olduğunu, sivil siyaset ve demokrasinin katledildiği bir kanun teklifi görüşmelerinde bulunmanın daha fazla bir anlamı olmadığını” söyledi ve çekilme kararlarını açıkladı.

İMCTV

A+A-

HABERE YORUM KAT