1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kral 6. Felipe: Ülkedeki Yolsuzlukların Kökü Kazınmalı (Detay Haber)

Kral 6. Felipe: Ülkedeki Yolsuzlukların Kökü Kazınmalı (Detay Haber)

Kral 6. Felipe: Ülkedeki Yolsuzlukların Kökü Kazınmalı (Detay Haber)
A+A-

Yolsuzluk ile hadiseler sadece Türkiye'de değil dünyanın başka ülkelerinde de ceryan ediyor habere konu olan yer İspanya... Kral 6. Felipe isim vermeden kız kardeşi Prenses Cristina'yı da eleştirerek: Ülkedeki yolsuzlukların kökü kazınmalı dedi

Kral ulusa sesleniş şeklinde gerçekleşen konuşmasında "ülkedeki yolsuzlukların kökü kazınmalı" mesajı verdi. Kral 6. Felipe isim vermeden yolsuzluk olaylarına adı karışan kız kardeşi Prenses Cristina'ya göndermelerde bulunarak adalet önünde herkesin eşit olduğuna dikkat çekti ve "yargının bağımsızlığına herkes güvenmelidir" dedi.

 

 

Siyasetçilerin halkın çıkarları konusunda hareket etmesine de işaret eden İspanya Kralı toplumun hizmetinde bulunanların bu görevi kötüye kullanarak kendilerini zenginleştirmemesini istedi. Kral 6. Felipe İspanya'dan ayrılmak isteyen Katalanlara da mesajlar vererek ülkeyi ayrımcılığa götürenlerin bu işten kendilerinin de zararlı çıkacağını bilmeleri gerektiğine vurgu yaptı.

 

 

İspanya'nın bir bütün olarak daha zengin ve kültürlü olduğunu hatırlatan Kral bu yapının çatırdamaması için herkesin üzerine düşen görevi yapmasını talep etti. (DHA)

A+A-
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT