1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kozlu, Miyazaki Park İle Dünya Basınında

Kozlu, Miyazaki Park İle Dünya Basınında

Kozlu, Miyazaki Park İle Dünya Basınında
A+A-

Van Depremi'nde ölen Japon Dr. Miyazaki Atsushi'nin Kozlu ilçesinde yerleşecek heykeli, dünyanın 4. büyük tirajlı Japonya'nın Mainichi Shinbun Gazetesi'nde yer aldı. Kozlu ilçesi Miyazaki Parkı ile 2

Van Depremi'nde ölen Japon Dr. Miyazaki Atsushi'nin Kozlu ilçesinde yerleşecek heykeli, dünyanın 4. büyük tirajlı Japonya'nın Mainichi Shinbun Gazetesi'nde yer aldı.
Kozlu ilçesi Miyazaki Parkı ile 2. kez dünyanın önde gelen basınında çıktı. 3 Şubat 2013 tarihinde yayınlanan haberle Türkiye'nin vefakar davranışı övüldü. 2011 yılının Kasım ayında meydana gelen Van depreminin ardından bölgeye yardım için gönüllü olarak gelen Japon Doktor Miyazaki Atsushi, artçı depremde yaşamını yitirmişti. Olayın üzerinden yaklaşık 1 yıl geçerken, olaydan etkilenen Zonguldak'ın Kozlu ilçesi Belediyesi Başkanı Ali Bektaş tarafından Japon doktorun adını taşıyan bir park yapılmıştı. Başkan Bektaş'ın Japon doktor Astushi'nin heykelini yaptırarak, parka koydurması hedefi 30 Eylül'de, dünyanın ve Japonya'nın en çok satan gazetelerinden Nishi Nihon Shinbun'da haber olmuştu. Miyazaki Atsushi'nin özgeçmişinin de yer aldığı haberde, Türkiye'ye birlikte geldiği gönüllü Miyuki Konnai ile Japonya'da yaşayan Zonguldaklı Murat Ensici'nin ifadeleri de yer buldu. Japonya'da Fukuoka'da yaşamakta olan Zonguldaklı Murat Ensici, "Ulusal ve yerel basında Zonguldak'ımızın tanıtımını yapmaya çalışıyorum. Bu girişimlerimizin ülkemize ve memleketimize ekonomik olarak girdi sağlamasını ümit ediyorum. Zonguldak'ın ihracat çeşitliliğinin artırılması ve Japonya ile olan kültürel ve ekonomik bağların güçlenmesi amaçlarımdan bir tanesidir. Önümüzdeki hafta kendi şirketim olarak Zonguldak'tan Japonya'ya ilk ithalatımızı gerçekleştireceğiz. Zonguldak açısından da Japonya'ya yapılacak ilk ihracat olma niteliği taşıyabilir" dedi.
(SA)

07.02.2013 12:47:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT