1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kozlu Belediyesi'den Sosyal Sorumluluk Projesi

Kozlu Belediyesi'den Sosyal Sorumluluk Projesi

Kozlu Belediyesiden Sosyal Sorumluluk Projesi
A+A-

Kozlu Belediyesi Hasta Takip Merkezi tarafından ilçede yaşayan yalnız ve yaşlıların duyarlı vatandaşlarla buluşturularak, yalnızlığını gidermek, onlara can yoldaşı olmak, sevinçlerini, üzüntülerini pa

Kozlu Belediyesi Hasta Takip Merkezi tarafından ilçede yaşayan yalnız ve yaşlıların duyarlı vatandaşlarla buluşturularak, yalnızlığını gidermek, onlara can yoldaşı olmak, sevinçlerini, üzüntülerini paylaşmak, onlarla sohbet etmek, toplumdan soyutlanmadan yaşamlarına devam etmelerini sağlamak amacıyla sohbet ekipleri kurma çalışması başlattı.
Kozlu Belediyesi Hasta Takip Merkezi Sorumlusu Cengiz Alagözoğulları, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Tek tek evleri dolaşarak Başkanımız Ali Bektaş'ın selamını ileterek ilçemizde yaşayan yalnız ve yaşlılarımızın duyarlı vatandaşlarla buluşturularak, yalnızlığını gidermek, onlara can yoldaşı olmak, sevinçlerini, üzüntülerini paylaşmak, onlarla sohbet etmek, toplumdan soyutlanmadan yaşamlarına devam etmelerini sağlamak amacıyla sohbet ekipleri kurma çalışması başlatılmış ve topluma sosyal sorumluluk bilincinin kazandırılmasını hedefliyoruz. Bu proje ile yalnız yaşayanların toplumdan soyutlanmadan yaşamlarına devam etmeleri sağlanmakta, ayrıca gönüllü olan kişilerin desteği ile yalnızlıkları paylaşılmakta ve hayata yeniden bağlanmaları sağlanmaktadır. Böylece gönüllü vatandaşlarımızın da sosyal sorumluluk bilincinin harekete geçmesi sağlanması planmaktadır. Bu sayede toplumdaki kaynaşmanın fikir birliğinin artacağına inanıyorum. Proje kapsamında çalmadık kapı bırakmayacağız" dedi.
(SA-SA)

25.01.2013 11:04:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT