1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kozan'daki Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

Kozan'daki Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

Kozandaki Kentsel Dönüşüm Çalışmaları
A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Kozan Belediyesi'nin kentsel dönüşümü zorla uygulamak istediğini ileri sürerek Mahmutlu Mahallesi sakinlerine destek verdi. İzgio

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Kozan Belediyesi'nin kentsel dönüşümü zorla uygulamak istediğini ileri sürerek Mahmutlu Mahallesi sakinlerine destek verdi.
İzgioğlu, Kozan İlçe Başkanı Ender Çulhacı ve İl Başkan Yardımcıları Hamit Yılmaz, Taylan Atar, İl Muhasibi Avukat Burkay Dikici, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Okur, Sinan Köymen, İsmail Gözübatık, Ahmet Kurtgöz, İbrahim Yılmaz ile birlikte Mahmutlu Mahallesi sakinlerini dinledi.
Mahallede toplanan vatandaşlar "Bu proje mahallemize zorla uygulanmak isteniyor" derken mahalle muhtarı Ahmet Hallaç "490 ev var. Belediye hak sahibi olmayanlardan bile imza topladığı halde hala sayısı 75 civarında. Oysa projeye karşı çıkan bizler ise 750 imza topladık. Buna rağmen dayatmaya devam ediyorlar" şeklinde konuştu.
MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu da, "Kentsel dönüşüme asla karşı değiliz. Büyük şehirlerde itfaiyenin, ambulansın giremediği, sosyal, ekonomik, eğitim, kültür, güvenlik gibi bir çok açıdan yaşamın olumsuz etkilendiği yerlerde elbette gereklidir. Ama burada durum farklı. Herkesin, tarihi ve doğal özellikleri de barındıran bahçeli müstakil evlerinde kardeşçe ve huzur içinde yaşadığı mahalleyi beton yığınına dönüştürmek akıl işi değildir. Zorla güzellik olmaz. Hiç kimsenin buna hakkı yok" dedi.
İzgioğlu şöyle devam etti:
"İnsanlara daha iyisini verecekseniz tamam. Ama bahçeli konutları yıkıp, insanları kibrit kutusu gibi yere sığdırmak ve üzerine de 40-50 milyar borçlandırmak gibi bir düşüncede ısrar etmek, dayatmak iyi niyetli bir teşebbüs olarak görülemez. O zaman insanlar bu işin arkasında başka şeyler ararlar ki, arıyorlar zaten. Netice itibarıyla bu haksız uygulamayı tasvip etmemiz asla mümkün değildir. Biz haklının, mağdurun, yani sizin yanınızdayız. Sonuna kadar beraberiz."
MHP Kozan İlçe Başkanı Ender Çulhacı da, "Bahçesinde ekmeklerini yapan, komşuluk ilişkilerinin sımsıcak olduğu ve günlük yevmiye ile ancak nafakasını çıkaran, buna rağmen devlete muhtaç olmadan geçinen insanların birliğini, dirliğini, düzenini yıkmanın Kozan'a yararı olmaz; ancak zarar verir. Bu işten vazgeçildiğini duymak istiyoruz" ifadesini kullandı.
(ADN-Y)

15.01.2013 14:44:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT