1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kozan Kent Müzesi İçin Bağış Kampanyası

Kozan Kent Müzesi İçin Bağış Kampanyası

Kozan Kent Müzesi İçin Bağış Kampanyası
A+A-

Adana'nın Kozan ilçesinde ilçenin tarihi ve kültürel değerlerini gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla Kozan Kent Müzesi kurma çalışmaları kapsamında Müzeye bağış kampanyası başlatıldı. Konuyla ilgili

Adana'nın Kozan ilçesinde ilçenin tarihi ve kültürel değerlerini gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla Kozan Kent Müzesi kurma çalışmaları kapsamında Müzeye bağış kampanyası başlatıldı.
Konuyla ilgili gerçekleştirilen toplantıya, Kozan Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kozan Kent Konseyi üyeleri ve belediye personelleri katıldı. Toplantı sonrasında yapılan açıklamada, Kozan'ın tarihi ve kültürel değerlerini, gelecek kuşaklara aktarmak, amacıyla Kozan'a Kent Müzesi kurulması karara bağlandı.
"Kozan Belediyesi Tarihine sahip çıkıyor, Kozan halkı destek veriyo." sloganıyla başlatılan bağış kampanyası ile ilgili yapılan ortak açıklamada ise şu görüşlere yer verildi:
"Halkımızın elinde bulunan tarihi eserlerin korunması, kent kültürümüze sahip çıkmak maksadıyla bağış yoluyla bir kampanya başlatılmıştır. Vatandaşlarımızın elinde Kozan ile ilgili her türlü fotoğraflar, tarihi tapu kayıtları, krokiler, el yazması kitaplar, geçmiş dönemlerde günlük hayatta kullanılan araç ve gereçler, tarımda kullanılan araçlar, el sanatlarıyla ilgili araç ve gereçler, gramofon-plak gibi eski müzik çalarlar vb. eserler varsa vatandaşlarımızı da kampanyaya destek vermeye bekliyoruz."
Kurulma aşamasında olan Kozan Kent Müzesi'ne bağış yoluyla getirilen eserlerin bağışlayanın adı ve soyadı belirtilerek kent müzesinde sergileneceği belirtildi.
(EKA-AKL-Y)

05.12.2012 14:12:02 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT