1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Köylülerin Bozuk Yol İsyanı

Köylülerin Bozuk Yol İsyanı

Köylülerin Bozuk Yol İsyanı
A+A-

Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Güldüren Köyü sakinleri Hisarcık-Simav yolunun yapımı esnasında mütahit firmanın ilçeye ulaşımlarını sağlayan yola zarar verdiğini iddia ettiler. Güldüren köylülerinden

Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Güldüren Köyü sakinleri Hisarcık-Simav yolunun yapımı esnasında mütahit firmanın ilçeye ulaşımlarını sağlayan yola zarar verdiğini iddia ettiler.
Güldüren köylülerinden Ahmet Altın," Halen yapımı devam eden Hisarcık-Simav yolu köyümüzü ilçeye bağlayan yolun yanından geçiyor. Mütahit firma yolun yapım çalışmalarında bağlantı yolumuzun girişinde hafriyat yaptığı için yol girişi yüksekte kaldığından buradan köyümüze giriş yolu kapandı. Bunun üzerine firma Yenipınar köyü istikametinden yeni bir bağlantı yolu açtı. Ancak yaklaşık 150 metrelik bu yol dar ve dolgu olduğu için yağmur ve kar yağdığında çamur yüzünden araçlarımız yolda kalıyor. Allah korusun köyümüzde ağır hasta veya yangın olduğunda ambulans veya itfaiyenin köye gelmesi çok zor. Mütahit firma bu yolu yapacağı sözünü vermiş ama bugüne kadar yolda hiçbir çalışma yapılmadı. Köyümüze rahat ulaşım sağlaması için yetkililerden bağlantı yolunda kumlama ve genişletme çalışması yapılmasını istiyoruz" diye konuştu.
(MU-EFE)

08.01.2013 15:24:01 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT