1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Köylüler Yol Kapattı

Köylüler Yol Kapattı

Köylüler Yol Kapattı
A+A-

Muğla'da duble yol çalışmaları esnasında Karayolları tarafından yapılan Gülağzı kavşağındaki kavşak düzenleme çalışması esnasında arazinin devlet tarafından işgal edildiğini ileri sürülen köylüler yol

Muğla'da duble yol çalışmaları esnasında Karayolları tarafından yapılan Gülağzı kavşağındaki kavşak düzenleme çalışması esnasında arazinin devlet tarafından işgal edildiğini ileri sürülen köylüler yolu trafiğe kapattı.
Muğla-Marmaris karayolunun 5. Kilometresinde bulunan ve Ula Göleti ile Orman Bölge Müdürlüğü Helikopter pistine giden yol köylüler tarafından şerit çekildi ve yolun girişi toprakla araç trafiğine kapatıldı. Karayollarının duble yol yapım çalışmaları esnasında toprak sahiplerinin tamamından muvafakatname almadığın belirten köylülerin avukatı Mustafa Gökay, "Yol yapılırken mülk sahiplerine sorulmadan yol yapılmış. Mülk sahipleri mağdur durumda. Karayollarına Genel Müdürlüğüne, Muğla Valiliğine dilekçe verdik. 18 Aralık'ta başvuruları aldılar. 1 aylık süre verdik ve bu süre içinde gerekli işlem yapılmadı. Yaklaşık 2 dönüm kadar arazi devlet tarafından gasp edilmiş durumda. Bugüne kadar bize hiçbir cevap verilmedi. Şimdi yasal haklarımızı aramak için dava açacağız. Burada devlet tarafından bir el atma var, gasp var. Ödeme yapılmadan yolun açılması söz konusu değil. Ödeme yapılmaz ise yol kapalı kalacak. Bedeli yapılması durumunda ise mülk sahiplerinin kabul edip etmeyeceğini ödeme yapıldıktan sonra göreceğiz. Eğer ödeme yeterli görülmez ise hukuki yollara başvurulacak" dedi.
Yaklaşık 20 köylünün arazisinin duble yol çalışması esnasında devlet tarafından gasp edildiği ileri sürüldü.
(BT-SK-İK)

20.01.2013 16:39:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT