1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Köylüler Tayini Çıkan İmamlarının Geri Verilmesini İstiyor

Köylüler Tayini Çıkan İmamlarının Geri Verilmesini İstiyor

Köylüler Tayini Çıkan İmamlarının Geri Verilmesini İstiyor
A+A-

Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Kavallı köyü sakinleri tayini çıkan imamlarının geri gelmesini istediklerini belirtti. Kavallı köyü imamı Abdurrahman Külter 6 ay önce Nusaybin'e bağlı Girmeli köyüne

Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Kavallı köyü sakinleri tayini çıkan imamlarının geri gelmesini istediklerini belirtti.
Kavallı köyü imamı Abdurrahman Külter 6 ay önce Nusaybin'e bağlı Girmeli köyüne atanmıştı. Köy imamı gittikten sonra evlilik ve cenaze işlerinin köyde yapılmadığını belirten Silopi Engelliler Derneği Başkanı İdris Kalendaroğlu tayin olan imam dışında köye başka imam istemediklerini söyledi. Kalendaroğlu, "Köy imamının 3 engelli raporu var. Bu raporlar derneğimizde kayıtlıdır. Buna rağmen maalesef bu köy imamı Nusaybin'in bir köyüne atandı. Biz de bu engelli vatandaşlarımızın mağduriyetine tanık oluyoruz. İmamın babası, karşesi ve annesi engellidir. Bu imamın tekrar bize geri dönmesini istiyoruz. Ben de bu köyde yaşıyorum. Bu köy 6 aydır imamsızdır. Çok sıkıntı çekiyoruz. Cenaze için başka yerden imam getiriyoruz. Devletten yardım istiyoruz. Biz bu imama çok alışmıştık. Biz tekrar bu imamın gelmesini istiyoruz. Hepimiz çok mağduruz" diye konuştu.
Kavallı köylüleri ise camide 6 aydır Kuran dersi verilmediğini cuma günleri dışında camide cemaatle namaz kılınmadığını söyledi. Ezanın merkezi sistemden okunduğunu belirten köylüler ayrıca köy imamlarını geri istediklerini ve köye başka imam istemediklerini kaydetti.
(MSÇ-AKK-Y)

10.02.2013 14:46:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT