1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Köylerde Mahsur Kalan 7 Hasta Kurtarıldı Hakan Okay Bitlis

Köylerde Mahsur Kalan 7 Hasta Kurtarıldı Hakan Okay Bitlis

Köylerde Mahsur Kalan 7 Hasta Kurtarıldı  Hakan Okay    Bitlis
A+A-

Bitlis'in Tatvan ilçesinde 6 gündür aralıksız yağan kar yağışı nedeniyle köylerinde mahsur kalan 7 hasta kurtarılarak hastaneye ulaştırıldı. Tatvan Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, karl

Bitlis'in Tatvan ilçesinde 6 gündür aralıksız yağan kar yağışı nedeniyle köylerinde mahsur kalan 7 hasta kurtarılarak hastaneye ulaştırıldı.
Tatvan Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, karla mücadele çalışmalarının devam ettiği belirtilerek, ilçede 6 gündür etkili olan kar yağışı sebebiyle merkeze bağlı köylerde mahsur kalan 7 hastanın İlçe Özel İdaresi ve 112 Acil Servis ekiplerinin yoğun çalışmasıyla kurtarılarak hastaneye ulaştırıldığı bildirildi. Açıklamada, "İlçemizde 6 gündür devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yolu kapalı olan Yumurtatepe köyünden Menice Biksin ile Muho Açıkyol, Hanelmalı köyünden Birad Akgün, Berivan Akgün ve Şuraç Akgün ile Budaklı köyünden beyin felci geçiren Memihan Gölbaşı ile Göllü köyünden doğum hastası Ravşan Tekel, İlçe Özel İdarezi ve 112 Acil Servis ekiplerince yoğun çabalar sonucu hastaneye ulaştırıldı" denildi.
(HO-MSA-Y)

10.01.2013 10:08:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT