1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Köyler Kışın Boşalıyor

Köyler Kışın Boşalıyor

Köyler Kışın Boşalıyor
A+A-

Perşembe Muhtarlar Derneği Başkanı Namık Canik, köylerde yaşayan vatandaşların her geçen gün azaldığını söyledi. Başkan Canik, Ordu'nun tek geçim kaynağının fındık olduğunu belirtirken, "Artık fınd

Perşembe Muhtarlar Derneği Başkanı Namık Canik, köylerde yaşayan vatandaşların her geçen gün azaldığını söyledi.
Başkan Canik, Ordu'nun tek geçim kaynağının fındık olduğunu belirtirken, "Artık fındıktan da vatandaşlar geçimini sağlayamayacak duruma gelmesinden dolayı köylerden göçler artmıştır" dedi.
Perşembe Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Gündoğdu Köyü Muhtarı olan Canik, "Eskiden köyümüzdeki bütün evler doluyken şimdi bir mahallede üç beş kişi oturuyor. Bir vatandaşın evi yansa diğerinin duyma şansı kalmadı. Sadece yaz aylarında vatandaşlar köye geliyor. Genç nüfus köyde yaşamıyorum. Eğitim ve istihdam nedeniyle il dışına ya da şehir merkezlerinde oturuyorlar. Tarımda izlenen politika böyle devam ederse köylerimiz gün geçtikçe boşalacaktır. Sadece yaşlılarımız köyde oturuyor. En büyük sıkıntısı köylü üreticinin ekonomik durumudur. Fındıktan sonra hayvancılıkta dibe vurmuştur. İnsanları köyde tutacak hiçbir gelir kaynağı kalmamıştır. İnsanlar geleceğini şehirlerde aramaktadır. Köylerimizde yol, su, elektrik sorunları çok fazla yok. Fakat ekonomik gücü elinde bulunmayan bir köylünün, yolu suyu elektriği olsa ne olur" diye konuştu.
(RCP-SLH-Y)

21.12.2012 12:24:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT