1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Köy Yolu Çamur Deryasına Döndü

Köy Yolu Çamur Deryasına Döndü

Köy Yolu Çamur Deryasına Döndü
A+A-

Manisa'nın Selendi ilçesine bağlı Çamyayla köyünün Çeripaşa Mahallesi, yollarının her yağıştan sonra çamur deryasına dönüşmesine isyan ediyor. Yaklaşık bir asır önce kurulan ve 220 nüfusun yaşadığı Ç

Manisa'nın Selendi ilçesine bağlı Çamyayla köyünün Çeripaşa Mahallesi, yollarının her yağıştan sonra çamur deryasına dönüşmesine isyan ediyor.
Yaklaşık bir asır önce kurulan ve 220 nüfusun yaşadığı Çeribaşı Mahalle yolunu görenler hayrete düşüyor. "Asfalt yolu bırakın, bir çakıl bile dökülmeyen köy yolunda yürümek kış ayının da gelmesi ile çileye döndü" diyen vatandaşlar, çamur olan yollar yüzünden en büyük zorluğu ise okula giden 42 taşımalı öğrencinin yaşadığını belirtiyor. Çamurların arasında yürümekte güçlük çeken öğrenciler ise, okul yolunun adeta çile yoluna dönüştüğünü söylüyor.
Çamurlu yolu velilerinin sırtında geçen çocuklar, daha sonra servise binebilidiklerini ve okula ulaştıklarını dile getirdiler. Dağdan inen çamurun yolu kapladığını, her yağmurda bunu yaşadıklarını belirten Çamyayla Köyü Muhtarı Şükrü Filik, defalarca dilekçe yazmasına rağmen bir çözüm bulunmadığını dile getirdi. Muhtar Filik, "Bırakın yola taş, çakıl döşenmesini, kum dahi attıramadım" diye konuştu.
(AÇ-ERG-Y)

21.01.2013 14:32:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT