1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KÖY YOLLARI AÇILIYOR!

KÖY YOLLARI AÇILIYOR!

KÖY YOLLARI AÇILIYOR!
A+A-

Van’ın Erciş ilçesinde Özel İdare Müdürlüğü Köylere Hizmet Götürme Birim ekipleri tarafından karla mücadele çalışmalarına devam ediliyor.

İlçeye bağlı 800 kilometre yol bağlantı ağı bunun Erciş Özel İdare Müdürlüğü Köylere Hizmet Birimi ekipleri, yol açma çalışmalarının ardından şimdi de yol genişletme çalışmaları yapıyor. Pay, Deliçay, Hacıkaş gurup köy yollarında karla mücadelede genişletme çalışmaları yapan ekipler, vatandaşların da anında yardımlarına koşuyor. Erciş Özel İdare Müdürlüğü Köylere Hizmet Götürme Birim Sorumlusu Şahin Işıkçelebi, şu ana kadar hiçbir köy mezra yolunun kapalı olmadığını, ekiplerin 24 saat vatandaşın hizmetinde olduğunu belirterek, “İlçemize bağlı 84 köy, 137 mezra ve mahallemizde kapalı olan hiçbir yolumuz bulunmamaktadır. Araçlarımız faal olarak çalışmaktadır. İlçemiz Kaymakamı Barboros Baran’ın bize vermiş olduğu talimat doğrultusunda ekiplerimiz 24 saat durmaksızın hiçbir köy mezra hatta hiçbir mahalle yolu kalmamak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. İlçemizde şu an itibarıyla karla mücadele konusunda herhangi bir sorun veya sıkıntımız bulunmamaktadır. Bizlere gelen gerek 112’den olsun, gerekse köylerden olsun ihbarlar üzerine her gelen ihbar değerlendirilmiş, olay yerine anında intikal edilmeye çalışılmıştır” dedi.


Bu arada ekipler, Hocaali köyünde ikamet eden ve kanamalı hastası olan Tahir Bedirer’in kapalı bulunan ev yolunu da iş makineleriyle temizledi. Evinin kapısına kadar gelen hizmet için yetkililere teşekkür eden Tahir Bedirer, “Başbakanımız sağ olsun. Allah onun annesine, babasına rahmet etsin. Devletimiz var olsun. Yolumuz kapalıydı. Kapımıza kadar hizmet geldi. Gelinimin kanaması var. Şimdi gelinimi doktora götüreceğim” şeklinde konuştu.


Üç iş makinesiyle karla mücadelesi yapan ekipler, yemeklerini de araçlarının üzerinde yedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT