1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Köy Ve Mezra Yollarında Hummalı Çalışma

Köy Ve Mezra Yollarında Hummalı Çalışma

Köy Ve Mezra Yollarında Hummalı Çalışma
A+A-

Hakkari'de kar nedeniyle kapanan köy ve mezra yollarının yeniden açılması için çalışmaların aralıksız devam ettiği belirtildi. Hakkari genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden kapana

Hakkari'de kar nedeniyle kapanan köy ve mezra yollarının yeniden açılması için çalışmaların aralıksız devam ettiği belirtildi.
Hakkari genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden kapanan 135 köy ile 375 mezra yolu, havaların düzelmesiyle birlikte yapılan geceli gündüzlü çalışmalar sonunda yeniden ulaşıma açıldığı belirtildi. Halen kapalı bulunan 10 köy yolunun açılması içinde İl Özel İdaresi karla mücadele ekibinin çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Yer yer tipi yüzünden kapanan Hakkari-Van karayolunda ise karayolları ekiplerinin vardiyalı olarak çalışmalarını sürdürerek, yolun kapanmaması için sürekli çalıştıkları ifade edildi.
Hakkari Karayolları 114. Şube Şefliği yetkilileri, kar yağışının yerini güneşli havaya bırakması üzerine Hakkari-Van ve Hakkari-Şırnak karayolunu kullanan sürücülerin olası çığ tehlikelerine karşı dikkatli olmaları uyarısında bulundular.
(FT-MSA-Y)

03.02.2013 11:37:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT