1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Köy Okuluna Çığ Düştü

Köy Okuluna Çığ Düştü

Köy Okuluna Çığ Düştü
A+A-

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Karlı köyündeki Karabağ Mezrası İlköğretim Okulu çığ altında kalırken, eğitime ara verilmiş olması büyük bir faciayı önledi. Yüksekova'da günlerdir etkisini sür

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Karlı köyündeki Karabağ Mezrası İlköğretim Okulu çığ altında kalırken, eğitime ara verilmiş olması büyük bir faciayı önledi.
Yüksekova'da günlerdir etkisini sürdüren yoğun kar yağışı birçok noktada çığ düşmesine sebep oldu. İlçeye 20 kilometre mesafede bulunan Karlı köyü Karabağ mezrasında inen çığ, buradaki ilköğretim okulunu da vurdu. Kar yığınları camları kırıp binanın içine girerken, maddi hasarın oluştuğu okulda eğitime kar yağışı nedeniyle ara verildiği için herhangi bir can kaybı yaşanmadı.
Köy muhtarı Kerem Özcanan, çığın ardından okulun kapısını kar kürekleri ile açarak içeri girdiklerini belirterek, "Karlar hep içeri girmiş. Okulda maddi hasar var. Yağış nedeniyle bu mezramızın yolu açılmış değil. Umarım yetkililer bir an önce çevresini kardan temizleyip hasarı onararak okulu eğitime hazır duruma getirir" dedi.
(EÇ-SH-MSA-GS-Y)

10.01.2013 17:00:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT