1. HABERLER

  2. Köy Korucularından 'imralı' Görüşmelerine Destek

Köy Korucularından 'imralı' Görüşmelerine Destek

Köy Korucularından imralı Görüşmelerine Destek
A+A-

Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Dernekler Federasyonu Kurucusu-Saymanı ve Kahramanmaraş Köy Korucuları Derneği Başkanı Celalettin Fırtına, terörün artık bitirilmesi gerektiğini ifade ederek, "Devleti

Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Dernekler Federasyonu Kurucusu-Saymanı ve Kahramanmaraş Köy Korucuları Derneği Başkanı Celalettin Fırtına, terörün artık bitirilmesi gerektiğini ifade ederek, "Devletimizin üniter yapısı ve değerlerinden ödün verilmeden, silahlı kanadın dağdan indirilme sürecinin bazı endişelerimizi de takip ederek sağlanmasını destekliyoruz" dedi.
"Terör örgütünün bitirilmesi için elimizde fırsatlar ve imkanlar var. Bu fırsat ve imkanlar zamanında ve etkin kullanılır ise terörün bitmemesi için hiçbir neden yoktur" diyen Fırtına, "Terörle mücadelenin en önemli aşaması olan silahlı mücadele tarafı, Köy Korucuları Dernekler Federasyonu olarak bu terörü bitirme sürecini destekliyoruz ve sürece katkı sağlayacağız. Ankara merkezli kurduğumuz, kurucusu ve saymanı olduğum ve temsil alanı 1 milyonu bulan köy korucuları ve şehit aileleri camiası federasyonu olarak terörün artık bitirilmesinden yanayız. Öcalan bir terörist başı olarak devletimizin hakkında hüküm ettiği, cezası kesinleşmiş bir mahkumudur. Bu mahkumdan devlet kendisi ve milletin geleceği, huzuru için fayda sağlayacaksa tabi ki görüşebilir, bizde bu görüşmeleri devletimizin üniter yapısı ve değerlerinden ödün verilmeden, silahlı kanadın dağdan indirilme sürecinin bazı endişelerimizi de takip ederek sağlanmasını destekliyoruz. Daha fazla hanelere ateş düşmesin, şehitler verilmesin, kan dursun, artık Türkiye'de terör diye bir oluşum kalmasın diye destekliyoruz. Süreçle umarız terör biter ve koruculuk ta ayrıca istihdam edilir veya makul bir emeklilikle sonuçlanır. Zaten koruculuk terör için var olmuştur. Terörsüz, barış ve huzur içerisinde yaşayan, kalkınan bir Türkiye diliyoruz" diye konuştu.
(OZR-CC-Y)

14.01.2013 14:29:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT