1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kosova'da Yılbaşı Kutlamaları

Kosova'da Yılbaşı Kutlamaları

Kosovada Yılbaşı Kutlamaları
A+A-

Kosovalılar, yeni yıla büyük coşkuyla girdi. 2013'e büyük umutlarla giren Kosovalılar, geride kalan yılın yorgunluğunu eğlenerek atmaya çalıştı. Kosovalılar bu yıl, meydanlarda toplanmak ya da restor

Kosovalılar, yeni yıla büyük coşkuyla girdi. 2013'e büyük umutlarla giren Kosovalılar, geride kalan yılın yorgunluğunu eğlenerek atmaya çalıştı.
Kosovalılar bu yıl, meydanlarda toplanmak ya da restoranlarda yeni yıla merhaba demek yerine aile çevresinde kutlamayı tercih etti. Restoranlardaki kutlamalar da yıldan yıla yavaş yavaş 1 Ocak gecesine kaydırılıyor. Buna rağmen, havai fişek ve maytap patlatan Kosovalılar, sabahın erken saatlerine kadar eğlendi.
Kosova'da yıllardır kutlamaların adresi olan Priştine'de bu yıl, 10 yıldan sonra açık hava konseri düzenlenmedi. Kutlamalar çerçevesinde, gündüz yapılan yılbaşı etkinliklerine ağırlık verildi.
Bu yıl, geçen yıllara kıyasla Priştine merkezinde binlerce kişinin yeni yıla merhaba dediği yılbaşı konseri olmayınca, merkezde yapılan kutlamalar sönük geçti.
Karsız hava da yılbaşı kutlamalarını, kattığı güzellikten maruz bıraktı.
(CC-YHY-D)

01.01.2013 18:36:07 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT