1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kosova Kalkınma Ajansı Temsilcileri Denizli'de

Kosova Kalkınma Ajansı Temsilcileri Denizli'de

Kosova Kalkınma Ajansı Temsilcileri Denizlide
A+A-

Kosova Kalkınma Ajansı temsilcileri, Denizli Valisi Abdülkadir Demir'i ziyaret etti. Kosova'da üç farklı bölgede hizmet veren Kalkınma Ajansı temsilcileri ve bazı bölge belediye başkanları, sanayi s

Kosova Kalkınma Ajansı temsilcileri, Denizli Valisi Abdülkadir Demir'i ziyaret etti.
Kosova'da üç farklı bölgede hizmet veren Kalkınma Ajansı temsilcileri ve bazı bölge belediye başkanları, sanayi sektörlerini gezerek yerinde bilgi almak ve karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmak üzere Denizli Valisi Abdülkadir Demir'i ziyaret etti. Ziyarette Denizli'nin ekonomisi hakkında bilgiler veren Vali Abdülkadir Demir, kalkınma ajanslarının Türkiye'de 5 yıldır faaliyet gösterdiğini söyledi. Denizli'nin Güney Ege Kalkınma Ajansı'na bağlı olduğunu belirten Demir, "Denizli'nin de aralarında bulunduğu Güney Ege Kalkınma Ajansı Aydın ve Muğla illerini de kapsıyor. Ajansın yönetim merkezi Denizli'de. Başkanlık dönüşümlü olarak değişiyor. Bu yıl Denizli Valisi olarak ben başkanlık yapıyorum" dedi.
Vali Demir şöyle devam etti;
"Ülkemizde Kalkınma Ajansları, işadamlarını yüreklendirmek ve belli katkılarda bulunarak kapasitelerini büyütmeleri anlamında önemli görev üstleniyor. Denizli, Türkiye'de ihracatta 8. sırada. Özellikle tekstil başta olmak üzere bakır tel kablo, mermer gibi sektörler de öncü bir il konumundayız. Güneş enerjisi ve maden ile çok önemli çalışmalar var. Ayrıca jeotermalden elektrik üretmedeki en büyük tesis Denizli'de yapılıyor. Jeotermal enerji turizm, sağlık ve tarım alanlarında değerlendiriliyor. 19 tane tarihi antik kentimiz var. Pamukkale dünyada tek olan önemli bir turizm merkezimiz."
(EV-SÇ-Y)

20.02.2013 17:36:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT