1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Koruyucu Aile Yaşı Yükseltildi

Koruyucu Aile Yaşı Yükseltildi

Koruyucu Aile Yaşı Yükseltildi
A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, koruyucu aile yaşı ile ilgili yaş sınırını 55'ten 65'e yükseltti. Çocuk için karmaşık ve sorunlu olan bir dönemde özenli davranılarak çocuğun bu dönemi örselen

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, koruyucu aile yaşı ile ilgili yaş sınırını 55'ten 65'e yükseltti.
Çocuk için karmaşık ve sorunlu olan bir dönemde özenli davranılarak çocuğun bu dönemi örselenmeden geçirmesini ve Türk aile kültürüne uygun bir birey olarak yetişmesini sağlamak amacıyla bakım evlerinde kalan çocuklara yönelik geliştirilen koruyucu aile hizmetinde aranan şartlarda olan 55 yaş sınırı 65'e yükseltildi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adnan İpekdal, Samsun'da toplam 48 aile sayısı ve bu ailelerde toplam 52 çocuk sayısının olduğunu söyledi. Ailelere aylık bakım ücretlerinin de ödendiğini hatırlatan Müdür İpekdal, "Ailelere, çocuklarımız için okul servisi için 128 TL'ye kadar nakit para. Yılda iki kez giyim yardımı, eğitim yardımları ve kurs yardımlarında bulunuyoruz. Şu anki yaş sınırı 25-65 yaş arasındadır. 48 aile sayısını çoğaltmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Koruyucu aile olarak başvuruda başvuru da bulunmak isteyen ailelerimizden ya da bireylerimizden istediğimiz şartlar ise Türk vatandaşı olması ve Türkiye'de sürekli ikamet etmesi, en az ilkokul düzeyinde eğitim almış olması ve üzenli bir gelire sahip olması gerekmektedir" dedi.
(HAK-SLH-Y)

29.01.2013 15:00:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT