1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Koruyucu Aile Toplantısı

Koruyucu Aile Toplantısı

Koruyucu Aile Toplantısı
A+A-

Koruyucu Aile Hizmet Modeli ve Gönül Elçileri Projesi tanıtım toplantısının ikincisi Valilik Toplantı Salonunda geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Karabük Valisi İzzettin Küçük'ün eşi Ayşe Küçük

Koruyucu Aile Hizmet Modeli ve Gönül Elçileri Projesi tanıtım toplantısının ikincisi Valilik Toplantı Salonunda geniş bir katılımla gerçekleştirildi.
Karabük Valisi İzzettin Küçük'ün eşi Ayşe Küçük başkanlığında gerçekleştirilen ikinci proje tanıtım toplantısına; Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı Selma Uluçay, ilde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının bayan temsilcileri ile tüm siyasi partilerin kadın kolları başkan ve temsilcileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Ayşe Küçük, böylesi anlamlı bir projeyi toplumun her kesiminden temsilcilerin katılımı ile gerçekleştirmekten dolayı son derece mutlu olduğunu ifade ederek, tanıtım toplantısına gelen tüm katılımcılara teşekkür etti. Hoşgörülü, sabırlı, esneklik gösterebilen, güvenli ve şefkatli bir ortam sağlayabilen, sevgisi ile bir çocuğun hayatında fark yaratmak isteyen ve mevzuatta belirtilen şartları taşıyan, kurumla işbirliği içinde çocuk yararına hizmet vermeye kendini hazır hisseden herkesin koruyucu aile olabileceğini belirten Ayşe Küçük, devletin himayesinde olan çocuklara aile ve yuva edindirmek üzere ülke genelinde başlatılan projenin Karabük'te de başladığını ifade etti. Devlet olarak yetiştirme yurtlarında kalan çocukların hepsine en iyi şekilde bakıldığını, en iyi şekilde eğitildiğini ve belli bir yaştan sonra da işe yerleştirilebildiğini ifade eden Ayşe Küçük, "Bir yuvanın sıcaklığı, bir ebeveynin sevgi ve şefkati çocuk için en önemli şeydir. Çocuğun, duygusal ve ruhsal olarak manevi doyuma ulaşması, psikolojisinin yerinde olması için muhakkak bir yuvaya ihtiyaç duymaktadır. İlimizde de 06-12 yaş ve 12-18 yaş arası çocuklar ve gençler için sevgi evleri bulunmaktadır. Bu evlerde yaklaşık yüze yakın çocuğumuz barınmaktadır. İlimizde uygulayacağımız bu proje ile öncelikle 06-12 yaş arasındaki çocuklara beraber yaşayabilecekleri aileler bulmak istiyoruz. Bu yüzden bu projeyi toplumun tüm kesimlerine ve ailelere duyurup haberdar etmemiz gerekiyor. Hep birlikte bunun yollarını arayacağız ve birlikte neler yapabiliriz bunları konuşacağız. Bugün hem sizlere bu projenin tanıtımını yapacağız, hem de sizlerin bu konudaki görüş ve önerilerini alacağız. Ben hepinize tekrar katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.
Vali eşi Ayşe Küçük'ün açılış konuşmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı Selma Uluçay, proje ile ilgili bazı sunumlar yaptı. Toplantıda ayrıca Gönüllülük nedir, Gönül Elçisi nedir, nasıl Gönül Elçisi olunur, Koruyucu Aile nedir, Koruyucu Aile olmanın şartları, sorumlulukları ve yararları nelerdir gibi konular hakkında da katılımcılara bilgiler verildi. Toplantı daha sonra karşılıklı görüş alışverişi içinde devam etti.
(ET-ET-Y)

17.01.2013 17:06:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT