1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Korumalı İşyerleri Projesi Hibe Çağrısı Ersin Turan Karabük

Korumalı İşyerleri Projesi Hibe Çağrısı Ersin Turan Karabük

Korumalı İşyerleri Projesi Hibe Çağrısı  Ersin Turan    Karabük
A+A-

Karabük Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Coşkun Güven, korumalı işyerleri projesi hibe çağrısında bulundu. Karabük Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Coşkun Güven, işgücü piyasasında normal şartlar altında çal

Karabük Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Coşkun Güven, korumalı işyerleri projesi hibe çağrısında bulundu.
Karabük Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Coşkun Güven, işgücü piyasasında normal şartlar altında çalışma imkanı kısıtlı olan engelli kişilere istihdam ortamları oluşturulması amacıyla kurulacak korumalı işyerlerinin desteklenmesi amacı ile karşılıksız olarak hibe desteği sağlanacağını söyledi. Güven, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan teklif çağrısı kapsamında, engelli kişilere mesleki rehabilitasyon imkanı veren işletmelerin sayısının ve etkinliklerinin artırılması ve engelli istihdamında artış amacı ile kurulacak korumalı işyerlerine kuruluş sermayesi olarak 150 bin Türk Lirasına kadar destek verilecektir. Ayrıca kurulacak işyerlerinde çalıştırılacak engellilerin ilk bir yıl süre ile maaşları karşılanacaktır. Türkiye'de faaliyet gösteren eğitim alanındaki kurum ve kuruluşlar, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, gerçek ve tüzel kişilerce hazırlanacak projelerden kabul edilenlere verilecek maddi destekler, özürlü ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden kesilen ceza paraları fonundan karşılanacaktır. Proje kapsamında kurulacak korumalı işyerinin toplam kuruluş sermayesinin en az yüzde 40'ı oranındaki miktarının proje faydalanıcısının kendi kaynaklarından temin edilmesi gerekmektedir. Kurulan işyerinin 5 yıl boyunca denetim ve takibi yapılacaktır. Proje teklifleri, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize yapılacaktır.
Proje tekliflerinin son teslim tarihi 25.03.2013'ü tarihi mesai bitimidir. Proje faydalanıcıları, Başvuru Rehberinin tam metnine ve projeyle ilgili bilgilere Kurumumuzun www.iskur.gov.tr internet adresinden ulaşılabilirler" dedi.
(ET-ET-Y)

21.02.2013 14:22:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT