1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Korkutan Yangında Dayanışma Örneği

Korkutan Yangında Dayanışma Örneği

Korkutan Yangında Dayanışma Örneği
A+A-

Hakkari'de 4 katlı bir binada çıkan yangına asker, polis ve itfaiye ekibi birlikte müdahale etti. Dağgöl Mahallesi'nde 3 nüfuslu Mehmet Sevmiş isimli vatandaşa ait binanın 4. katında bilinmeyen bir n

Hakkari'de 4 katlı bir binada çıkan yangına asker, polis ve itfaiye ekibi birlikte müdahale etti.
Dağgöl Mahallesi'nde 3 nüfuslu Mehmet Sevmiş isimli vatandaşa ait binanın 4. katında bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Alevlerin yükseldiği yangına ilk önce askeri personel müdahale etti. Daha sonra olay yerine gelen itfaiye ve çevik kuvvet ekipleri yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Alevlerin bir türlü söndürülemediği yangında, aile fertleri ise gözyaşlarına hakim olamadı. İtfaiye aracının suyunun bitmesi üzerine ise yangına toplumsal olaylar müdahale aracı (TOMA) ile müdahalede bulunuldu. Yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından yangın kontrol altına alınırken, evin ise tamamen yandığı bildirildi. Bu arada yangının çıktığı binanın yan tarafında bulunan Şaban Önay isimli vatandaşın evinde de hasar oluştuğu belirtildi.
Türkiye gündemine sürekli toplumsal olaylarla gündeme gelen Hakkari'de asker, polis, itfaiye ve halk birlikteliğinin sağlanması ise takdirle karşılandı.
(NE-FT-MSA-GS-Y)

06.12.2012 14:05:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT