1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Korkut, "peygamber Ahlakı İnsanlığa Örnek Olmalı"

Korkut, "peygamber Ahlakı İnsanlığa Örnek Olmalı"

Korkut, peygamber Ahlakı İnsanlığa Örnek Olmalı
A+A-

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Çarşamba gününü Perşembe'ye bağlayan gecenin Mevlit Kandili dolayısıyla Hz. Peygamberimizin o gece tüm insanlığı onurlandırmak için dünyaya teşriflerinin 1442. Y

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Çarşamba gününü Perşembe'ye bağlayan gecenin Mevlit Kandili dolayısıyla Hz. Peygamberimizin o gece tüm insanlığı onurlandırmak için dünyaya teşriflerinin 1442. Yılı olduğunu hatırlatarak, Hz. Muhammed'in ahlakıyla ahlaklanmanın insanlık için kurtuluş olacağını söyledi. Korkut, "Mevlid-i Nebi'nin, Türkiye, İslam alemi ile insanlığın huzuruna vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.
Ali Korkut, insanlığın Hz. Muhammed'in getirdiği ahlak, düzen ve sistem ile yeniden şekillendiğini vurgulayarak Hz. Peygamberin ölçüleriyle yeni bir dönemin başladığına işaret etti. Korkut, "Hz. Peygamber'in her çağa hitap eden örnek hayatı, sünnet-i seniyyesi, bize bıraktığı Veda Hutbesi insanlığın, biz Müslümanların gitmesi gereken yolu aydınlatıyor. Rahmet Peygamberi, bize bıraktığıyla, Hz. Kur'an-ı nasıl anlamamız, takip etmemiz gerektiği noktasında örnekleriyle yeteri kadar örnek bir kişilik, karanlıklara ışık tutan bir aydınlatıcıdır. Bugün gerek biz, dünya Müslümanları ve insanlığın Hz. Muhammed'den alacağı, öğreneceği çok şey vardır. Dünyanın yaşadığı sancıların temelinde de haksızlık, hukuksuzluk vardır. İnsanlık bu yüce örneğe iyi bakıp anlayabilir ise bir çok toplumu sarsan sorunlar ortadan kalkacaktır. Bu vesile ile bir daha Mevlid-i Nebi'nin Türkiye, İslam alemi ve insanlığa huzur getirmesini Allah'tan niyaz ediyorum."
(ERZ-AT-Y)

22.01.2013 17:32:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT