1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Koridor akışı devam edecek...

Koridor akışı devam edecek...

Koridor akışı devam edecek...
A+A-

Kobane kentine gidecek olan 150 özel Peşmerge, IKBY'nin Erbil kentindeki karargahından yola çıktı.Kafa kesmekle dünya göz dağı veren terör örgütü IŞİD'i Kobani'de YPG ve ÖSO ile bitirecek olan Peşmerge güçlerinde devir teslim başladı.IKBY'den onay geldi!K

Kobani kentine gidecek olan 150 özel Peşmerge, IKBY'nin Erbil kentindeki karargahından yola çıktı.Kafa kesen terör örgütü IŞİD'i Kobani'de YPG ve ÖSO ile bitirecek olan Peşmerge güçlerinde devir teslim başladı.

 

 

Türkiye'nin güney sınırında olan Kobani kenti için harekete geçen Peşmerge güçleri yola çıktığı kaydedildi.Özel Peşmerge güçlerinin Kobane için havaalanına doğru ahreketettikleri belirtildi. Askeri konvoyla Erbil Uluslararası Havalimanı'na  doğru yola çıkan Peşmergelere,vatandaşlar tarafından sevgi gösterisinde  bulunuldu. Peşmergelerin,uçakla Şanlıurfa'ya geçmesi bekleniyor. 

 
  Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cabbar Yaver, Kobani'de terör  örgütü IŞİD'e karşı çatışan Kürt gruplarına destekveren Peşmergelerinyorulduğunu,bu nedenle birliği değiştirme kararı aldıklarını açıkmıştı. 
 
Kürt Bölgesel Yönetimi, 28 Ekim'de Kobani'ye 150 Peşmerge göndermişti.  Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinden Kobani'ye geçen Peşmergeler,IŞİD'e karşıSuriye'deki Kürt gruplara destek veriyor. 

 

A+A-
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT