1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Köprübaşı'nda Çilek Üreticisine Seminer Verildi

Köprübaşı'nda Çilek Üreticisine Seminer Verildi

Köprübaşında Çilek Üreticisine Seminer Verildi
A+A-

Köprübaşı Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklaşa çilek üretecilerine yönelik eğitim semineri düzenlendi. Bilgilendirme toplantısına Gıda Tarım ve Hayvanc

Köprübaşı Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklaşa çilek üretecilerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.
Bilgilendirme toplantısına Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ali Demir, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ahmet Erden, ilçe müdürlüğü teknik personeli ziraat mühendisi Fatma Akman ve ziraat teknikeri Ali Rıza Demir katıldı. Çilek yetiştiriciliğinde toprak analizi ve analize göre gübre kullanımının faydaları, açıkta yetiştiricilikten örtü altı yetiştiriciliğe geçiş konularında çiftçilere bilgiler verildi. Çiftçilerin soruları da cevaplandı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Demir, seminerin çiftçilerin talebi üzerine gerçekleştirildiğini belirterek, sezon boyunca da her türlü sorunlarında üreticinin hizmetinde olacaklarını ifade etti.
(ÜA-ERG-Y)

08.02.2013 10:17:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT