1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Köpekleri Zehirleyip, Hayvanları Çaldılar Mehmet Türk Çankırı

Köpekleri Zehirleyip, Hayvanları Çaldılar Mehmet Türk Çankırı

Köpekleri Zehirleyip, Hayvanları Çaldılar  Mehmet Türk    Çankırı
A+A-

Çankırı'da çoban köpeklerini etle zehirleyen hırsızlar, 72 hayvan çalındı. Olay, Kurşunlu ilçesine bağlı Çaylıca köyünde meydana geldi. Köyde hayvancılıkla uğraşan B.K., jandarmayı arayarak kimliği

Çankırı'da çoban köpeklerini etle zehirleyen hırsızlar, 72 hayvan çalındı.
Olay, Kurşunlu ilçesine bağlı Çaylıca köyünde meydana geldi. Köyde hayvancılıkla uğraşan B.K., jandarmayı arayarak kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin 2 köpeğini etle zehirleyerek, ahırdaki 91 küçükbaş hayvanının çalındığını söyledi. Jandarma ekipleri, yaptıkları çalışma sonucu çalınan hayvanların 19'unu köyün 12 kilometre uzağında boş arazide buldu. Çalınan 72 hayvanın bulunması için titiz bir çalışma yürüten jandarma ekipleri, hayvanların İstanbul Başakşehir'de görüldüğü ihbarını aldı.
Bunun üzerine Güvercintepe Polis Merkezi Amirliği ile irtibata geçen jandarma ekipleri, şüpheli S.A.'nın Başakşehir'de bulunan ofisine baskın düzenlettirdi. Operasyonda 72 küçükbaş hayvanın 69'u canlı, 3 tanesini de kesilmiş olarak ele geçirildi.
Olayla ilgili yakalanan şüpheliler, Cumhuriyet savcısının talimatı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, bulunan hayvanlar sahibine teslim edildi.
(MT-BÖ-AŞ-Y)

07.01.2013 18:03:57 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT