1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Köpek Gibi Yetiştirilen Keçi, Sahibinin Yanından Ayrılmıyor

Köpek Gibi Yetiştirilen Keçi, Sahibinin Yanından Ayrılmıyor

Köpek Gibi Yetiştirilen Keçi, Sahibinin Yanından Ayrılmıyor
A+A-

Antalya'da köpek gibi yetiştirilen "Gundi" isimli keçi, sahibinin yanından hiç ayrılmıyor. Antalya'nın Gazipaşa ilçesi Koru Mahallesi'nde ikamet eden Ali Şen, keçisini bir köpek gibi eğitti. 1 yaşınd

Antalya'da köpek gibi yetiştirilen "Gundi" isimli keçi, sahibinin yanından hiç ayrılmıyor.
Antalya'nın Gazipaşa ilçesi Koru Mahallesi'nde ikamet eden Ali Şen, keçisini bir köpek gibi eğitti. 1 yaşındaki keçisine 'Gundi' adını veren Şen, onunla vakit geçirmekten çok hoşlandığını belirterek, "Gundi bizim elimize doğdu. Öksüz kalınca elimde süt içirdim. Bana çok alıştı. Küçük yaşından beri onunla oynuyorum. Özellikle motosikletime binmeyi ve benimle yarışmayı çok seviyor. Birlikte markete gidiyoruz" dedi.
Gundi'nin bir köpek gibi kendisini takip ettiğini, komutuyla birlikte motosikletine çıktığını belirten Şen, motor sesi korkusunu yenmeyi başarabilirse Gundi'yle birlikte motosiklete bineceklerini dile getirerek, "Gundi ile birlikte yatıyorum. Benim için çok kıymetli. Şu an bin lira para verseler kılına dokundurmam. Kurban Bayramı'nda kesmeye elim varmaz. Bunun etini yiyemem. Mümkün mertebe Gundi'ye bakacağım" dedi.
Gundi'nin tütün yemeyi sevdiğini de dile getiren Şen, "Gundi benim sigara içmemi istemiyor. Tütün torbasını elime aldığımda tütünü yemek için elimden alıyor" diye konuştu.
(GS-Y)

26.12.2012 13:55:01 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT