1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Köpeği Kurtaran İtfaiyecilere Plaket Verildi

Köpeği Kurtaran İtfaiyecilere Plaket Verildi

Köpeği Kurtaran İtfaiyecilere Plaket Verildi
A+A-

Gaziantep'te 10 gün önce yaklaşık 30 metrelik kuyuya düşen köpeği büyük uğraşlar sonucu kurtaran itfaiye erlerine plaket verildi. 10 gün önce Şirinevler Mahallesi'nde, kentsel dönüşümün yıkım alanı

Gaziantep'te 10 gün önce yaklaşık 30 metrelik kuyuya düşen köpeği büyük uğraşlar sonucu kurtaran itfaiye erlerine plaket verildi.
10 gün önce Şirinevler Mahallesi'nde, kentsel dönüşümün yıkım alanında bulunan bir kuyuya düşen köpeği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı arama-kurtarma ekibi, yaklaşık 30 metre derinliğindeki kuyuya düşen köpeği çıkarmak için seferber olmuş ve köpeği sağ salim çıkarmıştı. Olayın ardından Canlı Hayatını İyileştirme Derneği (CAHİDE) bu başarılı çalışmalarından dolayı itfaiye erlerini unutmadı. Dernek üyeleri Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ömer Yalım'ı ziyaret etti. Dernek üyeleri daha sonra İtfaiye Daire Başkanı Ömer Yalım, itfaiye erlerine plaketlerini verdi. İtfaiye Daire Başkanı Ömer Yalım ise dernek adına kurtarma operasyonunu haber yaparak kamuoyuna duyuran İhlas Haber Ajansı Gaziantep Bölge Haber Müdürü Habip Demirci'ye plaketini verdi. Ayrıca dernek tarafından kuyuya inen itfaiye erine bir hediye çeki verdi. İtfaiye eri ise çeki CAHİDE'ye bağışlayarak dernek üyelerine iade etti.
Dernek üyeleri daha sonra beraberlerinde getirdikleri köpekle birlikte itfaiye erleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.
(HD-ÖK-Y)

20.02.2013 15:41:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT