1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Konya'yı 2013'te De Dev Yatırımlar Bekliyor

Konya'yı 2013'te De Dev Yatırımlar Bekliyor

Konyayı 2013te De Dev Yatırımlar Bekliyor
A+A-

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yeni yıl nedeniyle yayınladığı mesajında, "2013 yılında da hükümetimizin 2023 vizyonu çerçevesinde, şehrimizi geçmişi kadar büyük ve görkemli bir gelec

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yeni yıl nedeniyle yayınladığı mesajında, "2013 yılında da hükümetimizin 2023 vizyonu çerçevesinde, şehrimizi geçmişi kadar büyük ve görkemli bir geleceğe hazırlamak adına büyük yatırımlara devam edeceğiz" dedi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, 2013 yılında başta terör belası olmak üzere yaşanan tüm sıkıntıların sona ermesini; tüm dünyada zulüm gören, sıkıntı çeken insanların huzur ve refaha erişmesini diledi. Başkan Akyürek, "Şehrimiz ve ülkemiz açısından yoğun bir gündemle geride bıraktığımız 2012 yılında başta Suriye, Myanmar, Filistin, Irak olmak üzere birçok coğrafyada yaşanan acılar ve zulümler hepimizin canını acıttı. Hem Konya'mızın, hem de ülke insanımızın tüm dünyada mağdur olanlara karşı gösterdiği duyarlılık bizleri memnun ederken; yaşanan tüm acıların sona ermesi, tüm dünyayı sevgi, barış ve hoşgörü ikliminin sarması en büyük temennimizdir. Konya olarak marka değeri yüksek çok sayıda yatırımın yapıldığı ve başlatıldığı önemli bir yılı geride bıraktık. Yapılan yatırımlar, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Şeb-i Arus törenlerinde hizmete açılan, içinde Mavi Tünel, Bağbaşı Barajı ile Belediyemizin, ilçe belediyelerinin ve çok sayıda kurumun 904 milyon TL'lik hizmetleriyle doruk noktaya ulaştı.Ülkemizin son yıllarda tüm dünyanın dikkatini çekerek ortaya koyduğu büyük gelişime paralel olarak şehrimiz de gelişiyor, güzelleşiyor. Belediye olarak 2012 yılında Bilim Merkezi, Yeni Stadyum, Tarihi Bedesten düzenlemesi, Kent Meydanı, Borsa Köprülü Kavşağı, 10 okula spor salonu gibi yatırımların yapımını başlatıp sürdürürken; şehrimize Mevlana Meydanı, Aslım Elektrik Üretim Tesisi, Yeni İl Halk Kütüphanesi, Bölge İstinaf Mahkemesi, Zindankale Katlı Otoparkı, Mor Şebeke, 56 adet tarihi eser restorasyonu, 23 adet yaya alt ve üst geçidi, 2 yeni hanımlar lokali gibi değerli eserleri kazandırdık. Şehrimize 60 son model tramvayın kazandırılması ve 10 bin kişilik spor ve kongre merkezi ile ilgili ihalemizi gerçekleştirdik. Tüm bu eserlerin şehrimize hayırlı olmasını dilerken; 2013 yılında da hükümetimizin 2023 vizyonu çerçevesinde, şehrimizi geçmişi kadar büyük ve görkemli bir geleceğe hazırlamak adına büyük yatırımlara devam edeceğiz. Yeni yılda ülkemizde başta terör belası olmak üzere yaşanan tüm sıkıntıların sona ermesini, tüm dünyada zulüm gören, sıkıntı çeken insanların huzur ve refaha erişmesini canı gönülden diliyorum. Bu vesileyle, 2012 yılının şehrimiz, ülkemiz ve tüm dünya için kardeşliğe, huzura ve sevgiye vesile olmasını diler, tüm hemşehrilerimin ve ülkemiz insanının yeni yılını tebrik ederim" diye konuştu.
(AH-Y)

31.12.2012 15:32:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT