1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Konya'daki Dedikodu Cinayetine 4 Tutuklama

Konya'daki Dedikodu Cinayetine 4 Tutuklama

Konyadaki Dedikodu Cinayetine 4 Tutuklama
A+A-

Konya polisinin 5 yıllık ısrarı sonucu kayıp olarak aranan Kemal Akın'ın cinayeti kurban gittiğinin ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen şüphelilerden ağabey, yenge ve ye

Konya polisinin 5 yıllık ısrarı sonucu kayıp olarak aranan Kemal Akın'ın cinayeti kurban gittiğinin ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen şüphelilerden ağabey, yenge ve yengesinin iki kardeşi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Edinilen bilgiye göre, 28 Kasım 2007 tarihinde Konya'da işe gitmek için evden çıkan 29 yaşındaki Kemal Akın bir anda ortadan kaybolmuştu. Ailesinin nerede olduğunu bilmiyoruz demesine rağmen Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ve Kayıp Şahıslar Büro Amirliklerinin ortak çalışması sonucu Kemal Akın'ın yengesiyle birliktelikleri olduğu dedikodusu nedeniyle öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. Eş zamanlı operasyonla Kemal Akın'ın ağabeyi Mehmet A. (39), eşi Hacer A. (39), Hacer A.'nın kardeşleri Mehmet A. (35), Abdurrahman A. (26) ve Meryem S. (37) gözaltına alınmıştı. Gözaltındaki ağabey Mehmet A., eşi Hacer'e kardeşi Kemal Akın'ı eve konuşma bahanesiyle çağırttığını itiraf etmişti. Hacer A.'nın kardeşleri Mehmet A. ve Abdurrahman A. da Kemal Akın'ı öldürüp attıklarını söylemişti. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden ağabey Mehmet A., eşi Hacer A. ve kardeşleri Mehmet A. ve Abdurrahman A. çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Meryem S. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
(HİV-FM-AŞ-Y)

09.12.2012 13:42:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT