1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Konya'da Silah Operasyonu
Konyada Silah Operasyonu

Konya'da Silah Operasyonu

Konya'nın Beyşehir ilçesinde jandarmanın bir silah imalathanesine düzenlediği operasyonda, izinsiz üretildiği ileri sürülen 51 adet av tüfeği ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre bir ihbarı değerlend

A+A-
Konya'nın Beyşehir ilçesinde jandarmanın bir silah imalathanesine düzenlediği operasyonda, izinsiz üretildiği ileri sürülen 51 adet av tüfeği ele geçirildi.
Edinilen bilgiye göre bir ihbarı değerlendiren Beyşehir Jandarma Komutanlığına bağlı asayiş timleri, ilçeye bağlı Üzümlü beldesinde bir imalathaneye operasyon düzenledi. Yapılan aramada, izinsiz üretildiği öne sürülen 51 adet av tüfeğine el konuldu. İlgililer hakkında, "2521 Sayılı Avda ve Sporda Kullanılan Tüfekler, Nişan Tabancaları ve Av Bıçakları Yapımı, Alımı, Satımı ve Bulundurulması Hakkındaki Kanun'un 11. maddesine muhalefet ettikleri" gerekçesiyle hem adli hem de idari yönden tahkikat başlatıldığı öğrenildi.
Bu arada el konulan av tüfekleri, jandarma tarafından çuvallar içerisinde Beyşehir Adliyesi'ne götürülerek işlem için emanete alındı.
(ARÖ-FM-GS-Y)

15.01.2013 17:26:55 TSI

HABERE YORUM KAT