1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Konyaaltı'na 39 Yeni Araç Alındı
Konyaaltına 39 Yeni Araç Alındı

Konyaaltı'na 39 Yeni Araç Alındı

Konyaaltı Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü bünyesine alınan 39 yeni araç dualarla hizmete başladı. Temizlik, katı atık çöp toplama ve nakliye hizmetlerinde kullanılmak üzere alınan 39 yeni ara

A+A-
Konyaaltı Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü bünyesine alınan 39 yeni araç dualarla hizmete başladı.
Temizlik, katı atık çöp toplama ve nakliye hizmetlerinde kullanılmak üzere alınan 39 yeni aracın tanıtımını yapan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Konyaaltı'nda temizlik çalışmalarını daha hızlı ve daha kolay şekilde gerçekleştirmek için 25 hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu,2 arazöz, 2 vakumlu yol süpürme aracı, 1 konteyner yıkama ve dezenfekte aracı, 1 kırıcı yükleyici kepçe, 1 damperli kamyon, 1 damperli kamyonet, 2 binek kontrol aracı ve 4 kamyonet olmak üzere toplam 39 yeni aracı filomuza dahil ettik. Yeni araçlarla birlikte temiz işleri makine parkımızdaki araç sayısı 45'e ulaştı" dedi.
2012 yılında temizlik hizmetleri için 11 milyon TL'lik bütçe ayırdıklarını, 2013 yılında ise makine parkında bulunan araçların her türlü bakım, onarım, akaryakıt ve yağ giderleri dahil olmak üzerek 9 milyon 400 bin TL'lik bütçe oluşturulduğunu ifade eden Başkan Böcek, "Daha önceki senelerde temizlik hizmet alımını ihale usulüyle yapıyorduk. Mevzuattan kaynaklanan ihale iş ve işlemlerin uzun sürmesi nedeniyle zaman zaman aksamalar olabiliyordu. Bu sorunu çözmek ve vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmak için araç parkımızı güçlendirdik. 2013 yılında temizlik işlerini belediye eliyle yürüteceğiz. Bu sayede insan sağlığını çok yakından ilgilendiren kent temizliğiyle ilgili yaşanacak olan sorunların önüne geçerken, 1 milyon 850 bin TL'lik tasarrufta sağlamış olacağız" dedi.
(SK-Y)

31.12.2012 14:35:19 TSI

HABERE YORUM KAT