1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Konya Selçuk Üniversitesi'nden Kar Tatili Açıklaması !

Konya Selçuk Üniversitesi'nden Kar Tatili Açıklaması !

Konya Selçuk Üniversitesi'nden Kar Tatili Açıklaması !
A+A-

Kar tatili haberleri gelmeye başlıyor Ama Doğu'dan değil İç Andadolu'nun Büyükşehir'i Konya'dan.. Konya ve birçok ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar tatil. Selçuk Üniversitesi de eğitime ara verdi ama TEOG Sınavları yapılacak.

26 Kasım Çarşamba günü hangi il ve ilçelerde okullar tatil olacak. Tatil haberinin geldiği ilk yer Konya.

 

Konya'da etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezi ile birçok ilçede okullar yarın tatil edildi. 

 


Konya Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okulların yarın 1 gün tatil edildiği belirtilerek, "Merkez Karatay, Meram, Selçuklu ilçeleri ile Ahırlı, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Güneysınır, Hadim, Ilgın, Kadınhanı, Sarayönü, Seydişehir ve Taşkent ilçelerinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ilköğretim ve ortaöğretim okulları 26.11.2014 Çarşamba günü (yarın) 1 gün tatil edilmiştir. Yarın yapılacak TEOG sınavına ilişkin ilçe sınav merkezleri bütün hazırlıklarını tamamlamış olup TEOG sınavına girecek öğrenciler ve bu sınavda görev alanlar tatil kapsamında olmayacak ve sınav yapılacaktır. Ayrıca; söz konusu ilçelerde çalışan kamu görevlisi engelli ve hamileler bir gün idari izinli sayılacaktır" denildi.

 

 

 

Selçuk Üniversitesi'nde eğitime bir gün ara verildi. Yapılan açıklamada yarın yapılması belirtilen vize sınavlarının ise ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı.

 

 

Üniversitenin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava şartları nedeniyle 26 Kasım 2014 Çarşamba günü Konya merkez ve çevre ilçelerde Üniversitemize bağlı tüm birimlerde eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir. 26 Kasım 2014 tarihindeki vize sınavları ise ileri bir tarihe ertelenmiştir. Silifke Taşucu Meslek Yüksekokulumuz'da eğitim-öğretim devam edecektir" denildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT