1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Konya Polisi Suç Önlemeye Yönelik 25 Evde Arama Yaptı

Konya Polisi Suç Önlemeye Yönelik 25 Evde Arama Yaptı

Konya Polisi Suç Önlemeye Yönelik 25 Evde Arama Yaptı
A+A-

Konya'da daha önce 3 cinayet ve evlerin yakılması olayından dolayı husumetli bulunan akrabaların tekrar bir olaya karışmaların önlemek için 250 polisle 25 evde tek tek arama yapıldı. Aramalarda çalınt

Konya'da daha önce 3 cinayet ve evlerin yakılması olayından dolayı husumetli bulunan akrabaların tekrar bir olaya karışmaların önlemek için 250 polisle 25 evde tek tek arama yapıldı. Aramalarda çalıntı mallarla birlikte 25'i tüfek 26 silah ele geçirildi.
Konya'nın merkez Karatay ilçesinde Tatlıcak ve Erenler Mahallelerinde ikamet eden akrabalar arasında çıkan kavgada Ocak ayında 1 kişi öldürülmüş ve bazı evler yakılmıştı. Bu olaydan bir süre sonra karşı grup da Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde 2 kişiyi öldürmüştü. Olaylarla ilgili cinayete karışanların tutuklanmasından sonra yakınlarının herhangi üçüncü bir olayı gerçekleştirmemesi için Konya Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı birimler suç önlemeye yönelik çalışma yaptı. Yapılan çalışmanın ardından sabah saatlerinde 250 polisle birlikte iki gruba ait 25 eve eş zamanlı olarak girilerek arama yapıldı. Yapılan aramada aranan 2 şüpheli yakalanırken, evlerden 25 adet tüfek, 1 adet tabanca, 2 adet çalıntı motosiklet, çalıntı olduğu belirlenen navigasyon, oto teybi ve çok sayıda cep telefonu ele geçirildi.
Polisin suç önlemeye yönelik çalışmalarının devam edeceği öğrenildi.
(HİV-AH-ÖZ-Y)

30.01.2013 12:22:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT