1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Konuşma Bozukluğu Eğitimi Alan Çocuklar İçin 'konuşma Bayramı' Düzenlendi

Konuşma Bozukluğu Eğitimi Alan Çocuklar İçin 'konuşma Bayramı' Düzenlendi

Konuşma Bozukluğu Eğitimi Alan Çocuklar İçin konuşma Bayramı Düzenlendi
A+A-

Antalya'nın Manavgat ilçe Belediyesi'nin konuşma bozukluğu olan kişiler için başlattığı proje kapsamında iki haftalık eğitimden geçen 28 öğrenci için 'Konuşma Bayramı' düzenledi. Manavgat Belediyes

Antalya'nın Manavgat ilçe Belediyesi'nin konuşma bozukluğu olan kişiler için başlattığı proje kapsamında iki haftalık eğitimden geçen 28 öğrenci için 'Konuşma Bayramı' düzenledi.
Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi'nde, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şekerlisoy, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halis Akkaya ve velilerin katıldığı programda eğitime katılan çocuklar, Konuşma Uzmanı Nezihe Erdoğan Demirer ve Özel Eğitim Uzmanı Gülçin Eraslan'ın yardımı ile hazırladıkları şarkıları seslendirdiler.
Kişinin kendini ifade edebilmesi için en önemli unsurun konuşma yeteneği olduğunu belirten Belediye Başkanı Şükrü Sözen, "İhtiyacı olan öğrencilerimize konuşma eğitimi veren uzman arkadaşlarıma ve velilere teşekkür ederim. Çok önemli mesafe katettiniz. Kendini güzel ifade edebilmek, kişide en önce olması gereken meziyet.İnanıyorumki buradan aldığınız temel bilgilerle ileride çok iyi yerlere geleceksiniz. Sorumluluk noktasında görevler alacaksınız, üniversitelere gideceksiniz. Manavgat Belediyesi olarak eğitime her zaman önem verdik. Konuşma eğitimlerimiz sürecek" dedi.
Başkan Sözen konuşmasının ardından eğitim gören çocuklara MP3 çalar hediye etti.
(AK-SK-Y)

06.02.2013 14:10:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT