1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kontör Şebekesine 6 Tutuklama

Kontör Şebekesine 6 Tutuklama

Kontör Şebekesine 6 Tutuklama
A+A-

Türkiye genelinde kendilerini savcı, hakim, polis ve jandarma olarak tanıtıp, "Terör örgütü" tehdidiyle vatandaşların büyük çaplı parasını dolandırdığı iddia edilen 40 kişilik şebekenin Bursa ayağında

Türkiye genelinde kendilerini savcı, hakim, polis ve jandarma olarak tanıtıp, "Terör örgütü" tehdidiyle vatandaşların büyük çaplı parasını dolandırdığı iddia edilen 40 kişilik şebekenin Bursa ayağında gözaltına alınan 13 kişiden 6'sı tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre, Bursa Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 aylık çalışmalarının sonucunda telefonla aradıkları kişilere terör örgütüyle bağlantılı olmakla suçlayarak dolandırdıkları öne sürülen bir şebekeyi izlemeye aldı. İstanbul, Adana, Bursa ve Şanlıurfa'da eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda 40 kişi gözaltına alındı.
Operasyonun Bursa ayağında gözaltına alınan 13 kişi, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve kurulan örgüt kapsamında nitelikli dolandırıcılık" suçlarından adliyeye sevk edildi. Zanlılardan 6'sı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.
(OSM-İHS

02.02.2013 10:44:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT