1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Konteyner Kentte Kış Hazırlığı

Konteyner Kentte Kış Hazırlığı

Konteyner Kentte Kış Hazırlığı
A+A-

13 bin 542 Suriyeli sığınmacının barındığı Kilis'teki, Konteyner kentte kış hazırlıkları sürerken, konteynerlerin bakımı ve onarımı yapılıyor. 2 bin 25 konteyner de 13 bin 542 Suriyeli sığınmacının

13 bin 542 Suriyeli sığınmacının barındığı Kilis'teki, Konteyner kentte kış hazırlıkları sürerken, konteynerlerin bakımı ve onarımı yapılıyor.
2 bin 25 konteyner de 13 bin 542 Suriyeli sığınmacının barındığı konteyner kentte Suriyeliler, elektrikli ısıtıcılar ile ısınıyor. Su geçirip arızalanan ve yıpranan Konteynerler elden geçiriliyor. Bir özel firma tarafından ihale usulü alınarak bakım ve onarımı yapılan konteynerler tadilatları yapıldıktan sonra Suriyeli ailelere teslim ediliyor. Ortalama günde 20-25 konteyner bakımı yapılarak teslim edilirken, Suriyeliler, bakım ve onarımı yaptıran yetkililere teşekkür etti. Sert geçen kış nedeniyle Suriyeliler, elektrikli ısıtıcılar ile konteynerleri ısıtırken, çadır kentlere oranla konteyner kentte yaşayan Suriyelilerin ısınma problemi yaşamadıkları bildirildi. Konteyner kentte kalan Suriyelilere, Birleşmiş Milletler (BM) standartları üzerinde barınmaları ve eğitim hizmetleri verildiği bildirildi.
(MAD-MAD-Y)

17.12.2012 13:43:48 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT