1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Konteyner Hijyeni Önemli

Konteyner Hijyeni Önemli

Konteyner Hijyeni Önemli
A+A-

Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yer altı konteynerlerini periyodik olarak dezenfekte ediyor. Geçen kış ayları sonunda Sakarya Caddesi, Çankaya Belediyesi Emek hizmet binası yanı

Çankaya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yer altı konteynerlerini periyodik olarak dezenfekte ediyor. Geçen kış ayları sonunda Sakarya Caddesi, Çankaya Belediyesi Emek hizmet binası yanına yerleştirilen 5 metreküp hacimli 5 yer altı çöp konteyneri düzenli olarak hijyen koşulları ile yıkanıyor. Yayaların yoğun kullandığı Sakarya Caddesi esnafının çöplerini tasfiye ettiği konteyner, görüntü ve çevre kirliliğine mahal verilmeden kullanım imkanı sağlıyor.
Evsel atıkların tahliye edildiği yer altındaki konteynerler, kamera ve kumanda aracılığı ile en ufak bir parça etrafa saçılmadan ve rahatsızlık vermeden özel çöp kamyonlarına boşaltılıyor. Çevre sağlığını düşünerek hareket eden Çankaya Belediyesi, 13 ton kapasiteye sahip "Çaça" adı verilen özel bir donanımla, her gün 06:00-18:00 saatleri arasında tahliyesini sağladığı konteynerleri, site gibi konut yoğunluğunun olduğu yerleşim yerlerinde yaygınlaştırmayı amaçlıyor.
(BK-HO-Y)

11.12.2012 13:33:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT