1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Konsolos Eşinin Çarptığı Filiz İnal'ın Durumu Ciddiyetini Koruyor

Konsolos Eşinin Çarptığı Filiz İnal'ın Durumu Ciddiyetini Koruyor

Konsolos Eşinin Çarptığı Filiz İnalın Durumu Ciddiyetini Koruyor
A+A-

İsviçre Konsolosu Florian Köppel'in eşi Andrea Köppel'in Beşiktaş'ta eşiyle birlikte bulunduğu motosiklete çarpması sonucu ağır yaralanan Filiz İnal'ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Beşiktaş Beb

İsviçre Konsolosu Florian Köppel'in eşi Andrea Köppel'in Beşiktaş'ta eşiyle birlikte bulunduğu motosiklete çarpması sonucu ağır yaralanan Filiz İnal'ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.
Beşiktaş Bebek Cevdetpaşa Caddesi'nde geçtiğimiz gün meydana gelen kazada İsviçre Konsolosu Florian Köppel'in eşi Andrea Köppel, Doğan Durmuş İnal (49) ile eşi Filiz İnal'ın (41) üzerinde bulunduğu 34 JS 2612 plakalı motosiklete çarpmıştı. Çarpmanın etkisiyle motosiklet üzerinde bulunan çift savrulmuş ve kazada Filiz İnal ağır yaralanmıştı. Eşinin sağlık durumuna ilişkin bir açıklama yapan Doğan Durmuş İnal, "Eşimin durumu ciddiyetini koruyor. Doktorlarla görüştüm. Hayati tehlikesi devam ediyor. Hiçbir gelişme yok. Hepimiz bekleme içerisindeyiz. Hastaneden 6 saatte bir açıklama yapıyorlar ve açıklama hiç değişmiyor. Durumu kritik" dedi.
"Bu bana göre trafik kazası değil" diyen İnal, "Ben bütün bu konuların üzerine şunu vurgulamak istiyorum. Dün çok iyi değildim. Bugün çok az olsun, azıcık olsun beynimi toparlayabildim. Bu bana göre trafik kazası değil. Trafik kazası arkadan hızla gelip frene basıp çarpan bir araçtır. Bu bir trafik kazasıdır. Fakat hızla gelip daha da hızlanıp size vuruyorsa bu cinayete teşebbüstür. Ardından bir vatandaşın 'dur' demesine rağmen durmuyor, üzerine sürüyorsa bu yine cinayet teşebbüsüdür. Ardından avukatım bayanın gözaltına alınmasını sağlamış. Çarpan kişi karakola ve savcılığa giderken kaza yaptığı araçla soğukkanlılıkla direksiyona oturup aracı kendisi sürmüş karakola, yüzünde en ufak vicdan bile yok. Biz Türküz, bizim dedelerimiz diğerlerinden aşağıda değildir. Bizi üçüncü sınıf vatandaş olarak görüp çarpıp kaçmamalılar. Halkımızdan destek bekliyoruz. Değerimizin farkına varmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.
Kazaya neden olan kişilerin özür dilemediklerini ifade eden Filiz İnal'ın kız kardeşi Sema Turhan ise, "Olayı öğrendikten sonra hastaneye geldik. Oradan farklı bir hastaneye geldik. Bu süreç içinde konsolosluktan veya kaza yapan kişiden hiçbir destek görmedik. Bu hastaneye gelmemiz bizim için şans. Bu hastane çok iyi. Ablamın durumu ciddiyetini koruyor. Bu kazaya neden olan şahıs buraya bir kere bile gelip özür dilemedi. 15 saat sonra iki konsolos görevlisi geldi ve yeni haberdar olduklarını söylediler" dedi.
Öte yandan, Filiz İnal'ın geçtiğimiz pazar günü eşiyle birlikte yakınlarının yemek davetine katıldığı öğrenildi. İnal'ın davet öncesinde eşiyle ele ele çekindiği son görüntülerinde Filiz İnal'in çok neşeli olduğu gözleniyor.
(AS-ET-CC-Y)

07.02.2013 15:55:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT