1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Komiserin Kibar Uyarısı Güldürdü

Komiserin Kibar Uyarısı Güldürdü

Komiserin Kibar Uyarısı Güldürdü
A+A-

Muğla'nın Bodrum ilçe Emniyet Müdürlüğünün düzenlediği biber gazı eğitiminde, ilçede görevli bir komiserin konuşmaları polisleri kahkahaya boğdu. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Bodrum şehir stadında p

Muğla'nın Bodrum ilçe Emniyet Müdürlüğünün düzenlediği biber gazı eğitiminde, ilçede görevli bir komiserin konuşmaları polisleri kahkahaya boğdu.
Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Bodrum şehir stadında polislere biber gazı eğitimi verdi. Eğitime; Bodrum Emniyet Müdür yardımcıları, komiserler, amirler ve Bodrum polisi eğitime katıldı. Eğitimde ilk olarak biber gazının etkileri anlatıldı. Ne gibi durumlarda kullanılacağı ve nasıl kullanılması gerektiği emniyet güçlerine bildirildi. Ardından pratik eğitime gecen polisler, statta bulunan bir beton kolona biber gazı sıkmaya başladılar. 1 metre yaklaştıkları duvara "Dur yaklaşma, zor kullanırım" dedikten sonra biber gazı sıktılar. Emniyet müdür yardımcısından, komiserlere, amirlere ve eğitime katılan tüm polis memurlarına biber gazı sıktırıldı. İçlerinden bir komiser ise uyarısı ile tüm emniyet gücünü güldürdü. Komiser duvara yaklaşarak "Güzel vatandaş ben size kıyamam. O da bir insan kıyamam ben" dedi. Ardından tekrar duvara konuşan komiser, "Beyefendi lütfen zor zor kullanmak zorunda kalırım" ifadelerini kullanarak biber gazını sıktı. 3 denemenin ardından kullanabildiği biber gazının ardından komiser, "Ben kibar bir insanım. Kimseyi incitemem" dedi.
Yaklaşık yüz polis duvara biber gazı sıkarak eğitime katıldı. Duvara biber gazı sıkmanın ardından eğitim sona erdi.
(EA-İK-YHY-Y)

13.12.2012 18:14:29 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT