1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Komeks-der Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Komeks-der Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Komeks-der Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
A+A-

Kommagene Eğitim, Kültür, Sanat ve Spor Kulübü Derneği (KOMEKS-DER), kuruluşunun birinci yılını Kahta Kültür Merkezi'nde kültürel etkinliklerle kutladı. Yöresel türkülerin ön planda olduğu ve halk

Kommagene Eğitim, Kültür, Sanat ve Spor Kulübü Derneği (KOMEKS-DER), kuruluşunun birinci yılını Kahta Kültür Merkezi'nde kültürel etkinliklerle kutladı.
Yöresel türkülerin ön planda olduğu ve halk oyunlarının sahnelendiği kültürel etkinliğe; Güneşin Doğuşu Harfane Müzik Grubu da katılarak, geceye ayrı bir renk kattı.
Bölgede kültürel ve sosyal etkinliklerin çok az olduğuna dikkat çeken KOMEKS-DER Başkan Yardımcısı Mustafa Polat, "Geceye yoğun ilginin olması, bu tür kültürel ve sosyal etkinliklere bölge halkı olarak ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu bir kez daha gözler önüne serdi. İnşallah derneğimiz bünyesinde bu tür etkinlik ve organizasyonlarla, Kahta halkının bu özlemlerini gidereceğiz. Yine dernek olarak Kahtamızda böylesine yetenekli gençlerin kendilerini tanıtmalarına vesile olmanın da ayrı bir haklı mutluluğunu yaşamaktayız. Bu tür etkinlikleri düzenlemeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
(CK-SO-Y)

07.02.2013 12:25:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT