1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kombassan'a İhracat Ödülü

Kombassan'a İhracat Ödülü

Kombassana İhracat Ödülü
A+A-

MÜSİAD Konya Şubesi 20. Olağan Genel Kurul Galası ödül töreninde Kombassan, "En Yüksek İhracat Ödülü" aldı. MÜSİAD Konya Şubesi'nde düzenlenen ödül töreninde Kombassan, MÜSİAD üyesi şirketler arası

MÜSİAD Konya Şubesi 20. Olağan Genel Kurul Galası ödül töreninde Kombassan, "En Yüksek İhracat Ödülü" aldı.
MÜSİAD Konya Şubesi'nde düzenlenen ödül töreninde Kombassan, MÜSİAD üyesi şirketler arasında en çok ihracatı gerçekleştirerek '2012 En Yüksek İhracat Ödülü'ne layık görüldü. Ödülü Konya Valisi Aydın Nezih Doğan'dan alan Kombassan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şan yaptığı açıklamada; 2012 yılında 1 milyar 30 milyon TL ciro, 218 milyon TL ihracat yaparak cari açığın azaltılmasına katkıda bulunduklarını ve 47,3 milyon TL yeni yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi.
Kombassan'ın yurtiçinde ve dışında toplam 8 sektörde, 18 şirket, 32 tesis, 6 bin direkt, 15 bin endirekt çalışanı ile faaliyetlerini sürdürmekte olduğunu belirten Şan, bu şirketlere ait bölgemizde; Komeks (defter), Speed Copy ve Ultra Copy (fotokopi kağıdı), Kompen ve Bauplast (PVC), Golda ve Melda (gıda ürünleri), Bera (turizm), Acar (vinç), Medikal2000 (hastane ekipmanları) ve bölgemiz dışında ise; URB, ART, MGM (rulman), Kardelen (ambalajlı su), DivaMDF (MDF) ve DivaLam (melamin dekor kaplı MDF), adaCAL (PCCçöktürülmüş kalsiyum karbonat), adaçal (kireç, kireç taşı), Hisar (kalsit), KOVEKA (tekstil) gibi önemli markalara sahip olduklarını ifade etti.
Tüm yatırımlarında, bölge ve ülke insanı ile ekonomisinin gelişerek yükselmesini esas aldıklarını da ifade eden Şan, "23 Kasım 2012 tarihinde, İMKB'de kotasyon sürecimiz de tamamlanmış ve grubumuzun payları borsada işlem görür hale gelmiştir" dedi.
(İHA-FM-Y)

11.02.2013 14:31:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT