1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Koltuğunu en yakınına devretti

Koltuğunu en yakınına devretti

Koltuğunu en yakınına devretti
A+A-

Başbakanlığı Ahmet Davutoğlu'ndan devralan Binali Yıldırım'ın yerine Ulaştırma Bakanlığına, Ahmet Arslan getirildi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevini, Ahmet Davutoğlu'ndan devraldı.

Binali Yıldırım'dan boşalan Ulaştırma Bakanlığı koltuğuna getirilen isim de bugün belli oldu.

"AHMET ARSLAN ADI GİBİ ASLAN BİRİDİR"

AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı oldu. Binali Yıldırım, genel müdürlüğünü yapan Arslan için seçimler öncesi şu ifadeleri kullanmıştı; "Ahmet Arslan adı gibi aslan biridir. Benimle genel müdür olarak çalıştı ve daha sonra 24. dönemde sizin evladınız sizin vekiliniz olarak onu seçip parlamentoya gönderdiniz."

BÜYÜK PROJELERDE ÇALIŞTI
Ahmet Arslan, başta Marmaray olmak üzere Türkiye'nin büyük projelerinde Binali Yıldırım'la birlikte çalıştı.

AHMET ARSLAN KİMDİR?

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı 65. Hükümet'te Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevine getirilen Arslan, 1962'de Kars'ın Kağızman ilçesinde doğdu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, Milli Güvenlik Akademisi mezunu olan Arslan, özel sektörde ve Pendik Tersanesi'nde çeşitli görevlerde bulundu.

Denizcilik Müsteşarlığı Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) İnşaatı Genel Müdürlüğü görevlerini yürüten Arslan, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, TT-NET ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu, Türksat Denetim Kurulu, TOBB Denizcilik Meclisi üyeliği yaptı.

Arslan, Türk Dünyası Mühendislik Ödülü, Fahri Profesörlük unvanı ve 2010 Yılı Negatifi Pozitife Çevirenler Yılın Bürokratı ödülünü aldı. Evli ve 1 çocuk babası Arslan, İngilizce biliyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT