1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kokoreççiden Bıçaklı Direniş

Kokoreççiden Bıçaklı Direniş

Kokoreççiden Bıçaklı Direniş
A+A-

Konya'da bir kişi, denetim sırasında seyyar tezgahını almak isteyen zabıta ve polise bıçakla direndi. Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, gece saatlerinde kaldırımları işgal

Konya'da bir kişi, denetim sırasında seyyar tezgahını almak isteyen zabıta ve polise bıçakla direndi.
Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, gece saatlerinde kaldırımları işgal ettiği gerekçesiyle köfte ve kokoreç satan kişilere cezai işlem uygulamak için denetim yaptı. Şehir merkezinde polis kontrolünde denetim yapan ekipler, Alaaddin Kavşağı'nda bulunan Şelale Park'taki Yavuz E.'ye (49) ait tezgahı da kaldırmak istedi. Zabıta ve polisin uzun süren ikna çabalarına rağmen seyyar arabasını vermeyen Yavuz E., kendisini görüntüleyen basın mensuplarına dönerek, "Ekmeğimizle oynuyorlar. Biz ekmeğimiz için çalışıyoruz burada, esrar, eroin satmıyoruz. Adam mı öldürdüm? İş versinler bana o zaman. Emekliliğim yok, sigortam yok, evim kira benim. Dağa mı çıkayım?" diye tepki gösterdi.
Ekiplerin ikna çabaları sürerken bir ara tezgahta bulunan bıçağı kapan Yavuz E., kendisini bıçaklamakla tehdit etti. Polis, bir anlık dalgınlığından faydalanarak seyyar satıcının elinden bıçağı aldı. Öfkeli satıcı, zabıtanın kestiği ceza makbuzunu arabanın üzerinden alıp yırtarak çöpe attı. Çaresiz bir şekilde yerde oturan Yavuz E., sonunda ikna olarak arabasını vermeyi kabul etti. Şahıs eşyalarını ve tezgahında bulunan kokoreci topladıktan sonra seyyar araç götürüldü.
Yavuz E.'ye kaldırım işgalinden dolayı 88 TL ceza kesildiği öğrenildi.
(SA-İP-GS-Y)

15.01.2013 10:00:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT