1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kökoğlu, Brezilya Fahri Konsolosu Oldu

Kökoğlu, Brezilya Fahri Konsolosu Oldu

Kökoğlu, Brezilya Fahri Konsolosu Oldu
A+A-

Gaziantepli işadamı, Köksan A.Ş. Genel Müdürü Murat Kökoğlu, Brezilya Fahri Konsolosu oldu. 4.Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Köksan A.Ş.'de düzenlenen törenle Fahri Konlosluk'u, Brezilya Ankara

Gaziantepli işadamı, Köksan A.Ş. Genel Müdürü Murat Kökoğlu, Brezilya Fahri Konsolosu oldu.
4.Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Köksan A.Ş.'de düzenlenen törenle Fahri Konlosluk'u, Brezilya Ankara Büyükelçisi Marcelo Jardim açtı. Türkiye'nin en büyük petform üreticilerinden Köksan A.Ş içerisindeki fahri konsolosluk biriminin açılışında konuşan Büyükelçi Jardim, "Resmi olarak bugün Murat Kökoğlu'nu Diyarbakır, Gaziantep ve Şanlıurfa bölgesi için fahri konsolos ilan ediyorum. Kendisi Brezilya'yı çok iyi tanıyor. Gaziantep olarak da burada birtakım inisiyatifler alarak, sanayi odalarını, girişimcileri harekete geçirip yatırıma teşvik ediyor. Bu konularda da yetenekli" dedi.
Brezilya'nın şu anda 7'nci büyük ekonomi olduğunu hatırlatan Jardim, Türkiye'nin çok hızlı ilerlemesine paralel olarak çok yakın gelecekte ilk 10'un içerisinde olacağını dile getirdi. Bu gelişme yolunda da Kökoğlu gibi genç işadamlarına ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Jardim, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin daha da geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. TUSKON vasıtasıyla çeşitli organizasyonların gerçekleştiğini hatırlatan Jardim, iki ülke arasında çifte vergilendirmenin de kalktığını, bunu iki tarafın da olumlu karşıladığını aktardı. Kökoğlu da iki ülke arasında hem sosyal hem de ekonomik anlamda ilişkilerin geliştirilmesi için çalışacağını vurguladı. Konuşmanın ardından açılış töreni, düzenlenen kokteyl ile devam etti.
(MDC-ÖK-Y)

22.01.2013 17:42:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT